Muž zachránil z mora 3 deti. K svojej manželke a deťom sa však už nevrátil…

Ešte začiatkom augusta sa v holandských médiách pretriasala tragédia. 37-ročný Marcin Kolczynski z Poľska prišiel do Holandska kvôli sezónnej práci.

V rodnom Poľsku na neho čakala manželka Monika s troma deťmi, no Marcin sa domov už nevrátil. V poslednom telefonáte žene oznámil, že ide zachrániť topiace sa deti, ktoré naozaj zachránil. No silné prúdy muža stiahli pod hladinu a jeho telo sa vyplavilo na pláž o hodinu neskôr. Podľa portálu nltimes.nl, Marcin po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol.

Zdroj: Archív rodiny/Go Fund Me

 

“Počkaj chvíľu, vidím deti v mori. Myslím, že niečo nie je v poriadku,” to boli posledné slová, ktoré počula Monika od manžela. V ďalšom telefonáte, ktorý dostala, sa dozvedela, že jej manžel zahynul. Pláž v Julianadorpe je bez plavčíkov a preto sa Marcin rozhodol okamžite deťom pomôcť. Hneď po tom čo ich dostal do bezpečia ho pod hladinu stiahol silný prúd, pred ktorými už dlhšiu dobu varovali holandské záchranné zložky. 

 

Marcinova žena Monika a ich 3 deti

Zdroj: Archív rodiny/Go Fund Me

 

Krajania si pomáhajú

Na to aby mohlo byť jeho telo prevezené a pochované v Poľsku sa rozhodla Martina Janasz usporiadať zbierku. Pozostalých najprv kontaktovala aby získala od nich povolenie na vytvorenie zbierky.

“Marcin mal v Poľsku tri deti a manželku. Bol sezónny pracovník takže som si pomyslela, že jeho rodina nie je až tak zámožná. Ako žena pochádzajúca z Poľska, viem ako ťažké to vie niekedy byť a to, že prišiel do Holandska kvôli sezónnej práci tak som vedela už dosť,” povedala zakladateľka zbierky pre holandskú talk šou. Cieľom bolo vyzbierať 300 000€ a túto sumu sa podarilo prekonať o vyše 57 000€!

zdroj: nltimees.com