O svadbách sa definitívne rozhodlo! Matovič si nechal poradiť od neviest…

Vláda od 1. októbra sprísnila podmienky konania svadieb s ohľadom na možné šírenie koronavírusu. Podľa nových opatrení, ktoré prídu do platnosti od budúceho mesiaca sa tak na svadbách môže zúčastniť 30 ľudí. A povedzme si pravdu, pre ľudí, ktorí majú väčšiu rodinu to predstavuje veľký problém.

Mnohé páry tak už rozposlali pozvánky a vyplatili zálohy za sály či občerstvenie no počet pozvaných ľudí musia skresať na 30. Igor Matovič sa tak prostredníctvom svojho Facebook-u obrátil na nevesty s prosbou o radu ako tento problém vyriešiť.

 

Ako ďalej?

Ako ste možno postrehli, ešte v pondelok Igor Matovič informoval o tom, že počte ľudí na kultúrnych či športových podujatiach sa nič meniť nebude. Jedinou výnimkou sú podujatia organizované v rizikových “červených” a “oranžových” zónach. Pre svadby takáto výnimka neexistuje a od 1. októbra platí na celom Slovensku už spomínané obmedzenie na 30 ľudí.

“Nevesty, chcem vám pomôcť, ale priznávam, že neviem ako presne … a nehanbím sa to priznať … aj keď sa to na premiéra asi nenosí,” prosí o pomoc premiér Matovič.

🌹💍👠Nevesty, chcem vám pomôcť, ale priznávam, že neviem ako presne … a nehanbím sa to priznať … aj keď sa to na…

Gepostet von Igor Matovic am Montag, 14. September 2020

 

Vyriešia aj toto!

Od svojich priaznivcov tak očakáva rozumné návrhy “ako z brindy von”, keďže svadby predstavujú vysoké epidemiologické riziko vzhľadom na šírenie nákazy. “Neklamme si – na svadbách nikto rúška nenosí (viem o čom hovorím,),” priznal premiér. Zároveň tak verí, že sa situácia ohľadom svadieb či stužkových slávností s pomocou hlasu ľudu vyrieši ako sa vyriešila aj situácia týkajúca sa kultúry a športu. V komentároch tak padlo hneď niekoľko návrhov riešenia situácie.

 

Zdroj: facebook.com/igor.matovic7

 

Zdroj: facebook.com/igor.matovic7

 

Zdroj: facebook.com/igor.matovic7

 

Zdroj: facebook.com/igor.matovic7

 

Zdroj: facebook.com/igor.matovic7

 

Nechal si poradiť

(16. septembra) po rokovaní vlády Igor Matovič oznámil, že na svadbách teda nakoniec bude môcť byť maximálne 100 ľudí.

Vypočul tak prosby neviest, ktoré museli okresať svoj zoznam hostí. Všetko však musí prebiehať za prísnych hygienických opatrení. Nosenie rúšok bude počas celej ceremónie a oslavy povinné s výnimkou jedenia, pitia a fotenia. Okrem iného budú na svadby chodiť námatkové kontroly z hygieny alebo polície. 

NEVESTY, DOBRE BUDE 👠💍🌹Dnes na vládu idem so zaujímavým návrhom, ktorý zásadným spôsobom zmení strašidlo 30 hostí na hostine života. Držte palce🍀#ÚprimneOdvážnePreĽudí

Gepostet von Igor Matovic am Mittwoch, 16. September 2020

 

Pozor na pokuty!

Zodpovední za dodržiavanie takzvaného “manuálu bezpečnej svadby”, s ktorým majú prísť hygienici, budú majitelia priestorov. Tí musia Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva oznámiť konanie hostiny 48 hodín pred jej konaním. Za nedodržanie opatrení by im tak hrozila pokuta vo výške maximálne 20 000 €.

Podľa Refresher- u však v červených regiónoch budú pokuty vyššie v porovnaní s tými zelenými. Na rokovaní padol aj návrh týkajúci sa stužkových slávností, ktoré by sa z jesene mohli preložiť na jar. No plesy pravdepodobne tohto roku povolené nebudú.