Padol šokujúci rozsudok: V kauze Kuciak sú Kočner aj Zsuzsová nevinní!

Špecializovaný trestný súd dnes (3. septembra) pre nedostatok dôkazov prehlásil Mariána Kočnera a Alenu Zsuzsovú za nevinných. Súd potvrdil, že skutok sa stal ale neexistujú preukázateľné dôkazy, že ho spáchali práve Kočner a Zsuzsová. Vinu za nedovolené ozbrojovanie udelil súd Kočnerovi aj Szabóovi informuje portál Aktuality.

Kosice nezabudaju… #nezabudame #neverforgotten #jankuciak #vrazda #murder #kosice

No Description

 

Za nedovolené ozbrojovanie bol Kočnerovi uložený peňažný trest vo výške 5000€ a náhradný trest odňatia slobody na 5 mesiacov. Tomášovi Száboovi uložila za podielanie na vražde novinára Jána Kuciaka spolu a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ale aj podnikateľa Petra Molnára, trest odňatia slobody až na 25 rokov. Jeho povinnosťou je aj uhradenie pohrebných nákladov pre rodinu Kuciakovu vo výške 140 000€ a pre Silviu Molnárovú vo výške 40 000€.

Security Check Required

No Description

 

K rozsudku sa vyjadril aj brat zavraždeného novinára: “Žijeme v krajine, kde všetci vieme, ako to bolo, ale vinníkov potrestať nevieme. A vinníci sú namiesto trestu, naďalej “úspešní podnikatelia”. Šokujúci rozsudok okomentoval aj premiér Igor Matovič veľmi svojsky: “Vyzerá, že nateraz sa evidentní strojcovia vraždy chcú spravodlivosti vyšmyknúť z pazúrov … verme, že spravodlivosť si ich oboch počká.”

zdroj: aktuality.sk