Po silných bolestiach hlavy upadla do kómy. Vďaka netradičnej liečbe sa po 5-tich mesiacoch prebrala!

Zdravie si za peniaze nekúpime a preto je to jedna z najcennejších vecí, ktoré v živote máme. Skoré príznaky rôznych chorôb by sme nemali podceňovať a tak by sme mali čo najskôr navštíviť odborných lekárov. Mladá 26-ročná Júlia trpela silnými bolesťami hlavy a náhle po pár dňoch upadla do kómy. Podľa TV JOJ, primár neurológie vo Fakultnej nemocnici v Trnave jej netradičnou liečbou zachránil život!

 

Ilustračné foto

Zdroj: pexels.com

 

Julka prišla do nemocnice ešte 13. januára so silnými bolesťami hlavy. V priebehu niekoľkých dní sa jej zdravotný stav zvrtol a upadla do kómy na dlhých 5 mesiacov. “Niekedy sme mali taký pocit, že už Julka niekoľko dní balansovala na hranici života a smrti,” spomína vrchná sestra Jana Himerová. Ďalej spomenula, že zázrakom boli také drobnosti, keď Julka pohla rukou či otvorila oči. “Ona sa praktický hýbať nevedela, lebo za tie mesiace vlastne tam odišli ruky, nohy,” povedal Julkin otec.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pixabay.com

 

U Julky tak zistili veľmi zriedkavé ochorenie (autoimúnny zápal mozgu), keď imunitný systém vytvára protilátky, ktoré poškodzujú, ničia a blokujú funkciu mozgu. Toto ochorenie je lekárom známe len posledných 20 rokov a primár neurológie, Georgi Krastev, tak využil netradičnú liečbu. Možnosť liečby tak prebral od japonských kolegov a lieky sa podávali priamo do likvóru (mozgovo-miešny mok), kedy liek mohol účinkovať priamo v centrálnej nervovej sústave. 

 

File:Central nervous system 2.svg - Wikimedia Commons

Zdroj: commons.wikimedia.org

 

„Vďačím mu za jej život,“ neubránila sa slzám Julkina mama. Julka tak po dlhých piatich mesiacoch opustila nemocničné lôžko koncom augusta. Pri odchode sa s ňou lúčil celý personál neurologickej kliniky, ktorý bol nápomocný pri tomto Julkinom zázraku. Julke nechýba ani zmysel na humor, keďže si v reportáži trošku zažartovala na mamin účet. 

Julke tak z celého srdca prajeme pevné zdravie a rýchle zotavenie!

Celú reportáž Eriky Barkolovej si môžete pozrieť tu:


zdroj:noviny.sk