Rodičia z nej chceli mať “dobré malé moslimské dievčatko”. TOTO od nej naozaj nečakali!

21-ročná Pakeezah Zubairi z Floridy nie je len tak obyčajné moslimské dievča. Za posledné dva roky svojho života stihla toho oveľa viac ako ktokoľvek iní za celý svoj život. Jej šikovnosť a usilovnosť ju dotiahli tam, kde je a závidieť by jej mohol nejeden z nás. Má milujúceho priateľa, vysokoškolské tituly a vlastný dom, no Pakeezah nezaháľa a pracuje na sebe ďalej!

Usilovná študentka

Potom čo Pakeezah dokončila strednú školu, mala vďaka hodinám a testom navyše, ktoré splnila mimo učebného plánu, vo vrecku vysokoškolské kredity na 18 mesiacov. Takže ako začala študovať psychológiu na bakalárskom stupni mohla si tak dovoliť “vynechať” polovicu celého kurzu.

Bakalársky titul tak získala v rekordnom čase ešte pred svojimi 19-tymi narodeninami. Potom sa rozhodla ísť študovať ďalej a vybrala si Manažment ľudských zdrojov. Štúdium opäť dokončila v rekordnom čase a tak sa stala najmladšou magisterkou v dejinách Lynn University v 19-tich rokoch, tesne pred svojimi 20-tymi narodeninami.

https://www.instagram.com/p/BUH_–cgIWO/

https://www.instagram.com/p/BisFOUVHAOe/

 

Rodina na ňu zanevrela

Pakeezah je ako “riadená strela”, keďže počas magisterského štúdia dokázala pracovať na plný úväzok a tak si našetrila na vlastný dom. Pýtate sa ako to všetko zvládala? Podľa jej slov do piatej rána písala seminárne práce, na 2 hodiny si šľa ľahnúť spať a potom vstávala do práce.

Pri tom čo jej rovesníci chodili na prednášky 4-krát do týždňa, ona bola v škole každý jeden deň. Sama priznáva, že už na strednej škole vedela, že sa chce od rodičov odsťahovať. Preto akonáhle získala bakalársky titul sa presťahovala na internát, kde bývala počas ďalšieho štúdia. “Bolo ťažké odsťahovať sa. Pochádzam z veľmi nábožnej rodiny, ktorá sa so mnou prestala rozprávať, keď som odišla. Bolo to tak pretože chceli aby som bola to dobré malé moslimské dievčatko a to proste nebolo pre mňa,” prináva.

https://www.instagram.com/p/BauiqZjAwSN/

 

Jedli tie najlacnejšie jedlá

Našetriť si na vlastné bývanie tiež nebolo ľahké. Pakeezah tak nikdy nejedla v reštauráciach, neutrácala na drahé oblečenie, dovolenky a podobne. Najviac jej však pomohol je priateľ Steven, ktorý sa s ňou učil do neskorých hodín.

Aby spoločne ušetrili, kupovali si hotové jedlá a “vifonky” aj keď si uvedomuje, že to nebolo pre ich telá najzdravším riešením. Do práce a do školy ju pravidelne vozili priatelia. “V čase, keď som dokončila magisterské štúdium, Steven a ja sme už dávno šetrili na dom a našetrili sme 7500 dolárov (cca 6300€) na depozit, ktorý je potrebný na schválenie hypotéky do jedného roka,” vysvetlila Pakeezah. Momentálne si chce spraviť doktorát “tak skoro ako len môžem”.

https://www.instagram.com/p/BxTQGmfng3j/

 

Uvedomuje si však, že prišla o všetky tie “teenagerské zážitky” no je stále optimistická a verí, že aj v tomto veku zažije kopec zábavy. Veľkú vďaku vzdáva aj rodine svojho priateľa, ktorá im v mnohom pomohla a tak pre Pakeezah predstavuje akúsi druhú rodinu. Čo sa týka jej doktorátu v Pracovno-organizačnej psychológiu, pracuje na tom aby ju prijali. “A po doktoráte, nuž plánujem si dať pauzu,” dodala ambicióna Pakeezah.

https://www.instagram.com/p/BrnylnDH8_N/

zdroj: daylimail.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rodičia z nej chceli mať “dobré malé moslimské dievčatko”. TOTO od nej naozaj nečakali!”