Takmer 30 rokov od premiéry Rodiny Addamsovcov. Ako vyzerajú herci dnes?

Čierna komédia o uletenej a nezvyčajne rodinke Addamsovcov bude za chvíľu oslavovať 30 rokov. Po týchto dlhých rokoch predstavitelia ikonickej rodiny zostarli a mladšie hviezdy tohto trháku dospeli. Ako dnes vyzerá Morticia, Wednesday či strýko Fester?

 

# 1  Morticia Addams (Anjelica Huston)

Herečka Anjelica Huston bola Hollywoode veľké eso ešte pred stvárnením nezabudnuteľnej Morticie Addams. Okrem to, že bola hviezda pred kamerou, nakukla aj do sveta za ňou. V šľapajách jej známeho otca si vyskúšala aj režírovanie. Od roku 2008 prepožičala svoj hlas rozprávkovej víle Queen Clarion z televízneho spracovania rozprávky Tinkerbell pre Disney Channel.

https://www.instagram.com/p/CCXxultFlvF/?utm_source=ig_web_copy_link

 

 

# 2  Strýko Fester (Christopher Lloyd)

Rovnako ako Anjelica aj Christopher Lloyd bol úspešným hercom dávno pred natáčaním Rodiny Addamsovcov. Od vydania tejto čiernej komédie sa herec nezastavil ani na jeden deň a na obrazovkách televízie či na filmovom plátne ste ho mohli vidieť každý rok. Okrem hviezdnej role strýka Festera je známy aj ako Doc Brown z trilógie Back to the Future.

 

View this post on Instagram

Caption this…

A post shared by Christopher Lloyd (@mrchristopherlloyd) on

 

# 3  Wednesday Addams (Christina Ricci)

Pre Christinu Ricci bola rola Wednesday Addamsovej jednou z tých, ktoré ju vystrelili ku sláve. Z detskej herečky sa stala dospelá veľmi rýchlo a na rozdiel od iných detských hercov pokračuje na ceste herectva ďalej. Objavila sa napríklad vo filme Ospalá diera (1999) s hercom Johnnym Deppom či vo filme Monštrum (2003) o masovej vrahyni Aileen Wuornos.

 

# 4  Pugsley Addams (Jimmy Workman)

Rovnako ako Christina aj Jimmy Workman ostal vo filmovom priemysle no nie pred kamerami. Odkedy odohral rolu Pugsleyho v pokračovaní Rodiny Addamsovcov 2 sa herectva vzdal a začal pracovať ako technik v oblasti filmu a televízie. Čo sa týka jeho hereckej role, vôbec na kasting neprišiel s ambíciou stať sa jednou z hlavných postáv. V skutočnosti sa jeho sestra uchádzala o rolu Wednesday a Workman jej mal iba pomôcť predčítať scenár ako Pugsley. 

 

# 5  Lurch (Carel Struycken) 

Tento holandský herec bol pre rolu frankenštajnovského sluhu rodiny Addamsovcov ako stvorený. Jeho výška a jedinečný vzhľad mu uštedrili aj iné roly vo filmoch či seriáloch ako napríklad Twin Peaks a Muži v čiernom. Okrem iného je aj vášnivým fotografom sférických panorám.

 

# 6  Stará mama (Judith Malina)

Táto americká herečka, ktorá sa narodila v Nemecku, žiaľ v roku 2015 zomrela v dôsledku choroby, ktorá postihla jej pľúca. Dožila sa tak úctyhodného veku, 88 rokov!

 

# 7  Gomez Addams (Raul Julia)

Nešťastný osud postihol aj predstaviteľ legendárneho Gomeza Addamsa, Raul Julia. Len rok po vydaní pokračovania Rodiny Addamsovcov 2, zomrel herec v roku 1994 na následky mŕtvice vo veku 54 rokov. 

Ktorú postavu z Rodiny Addamsovcov máte najradšej?

zdroj: hollywood.com