Takto nás ľudia privedú k chorobe. Objav, ktorý potvrdzuje sám život …

Doktor Bernard Lown sa pri vyšetrovaní jedného pacienta pýtal otázky, na ktoré sa pacient zdráhal odpovedať. Jeho manželka chodila neustále fajčiť. Obaja boli fajčiari.

Lekár mal niekoľko poznámok aj k jeho manželke; Je možné toľko fajčiť aj keď máte manžela s ochorením srdca? Tomu hovorím zlozvyk! Žena sa rozplakala a začala kričať:

„Čo vám je do môjho fajčenia! O to tu nejde! John vám klame a nehovorí to podstatné – je chorý, pretože ho jeho matka neustále preklína, rozčuľuje, nadáva mu…Zavolá a posmieva sa mu. A John nemôže nič urobiť, pretože je to jeho matka! „.

silhouette of man and woman under yellow skyunsplash

Prečo ľudia s vážnym vnútorným konfliktom ochorejú a zomierajú

Táto konverzácia na lekára urobila dojem. A začal pozorovať pacientov. Ostal šokovaný: švagor jedného starého muža mu zhabal majetok, prepísal na seba biznis a starý muž sa už bál aj chodiť po miestnosti – švagor mu dupal nohy a tento úbohý starý muž sa zmenil na mrzáka. Ďalší pacient sa zotavoval po vážnej operácii – jeho matka mu zavolala a prekliala ho kvôli peniazom. Pacient zomrel.

white pillowcaseunsplash

Lown dodal: „Všetci moji pacienti sú obeťami emocionálnych konfliktov so svojimi blízkymi.“ Pri konfliktoch, z ktorých nie je možné nájsť východisko, musíme komunikovať. Musíte zdvihnúť telefón a začať konverzáciu.

Známy srdcový chirurg napísal, že operácia a liečba sú nutnosť. Dávajú výsledky.

No príčina choroby alebo zranenia pochádza z konfliktu v pretrvávajúcom nepriateľstve voči druhej osobe. Koniec koncov, vonkajšie vnemy majú vplyv na náš vnútorný svet. Ak sa negatívny človek usadí v našom podvedomí, je veľmi ťažké ho odtiaľ „vysťahovať“. Všetka energia nášho tela ide do tohto vnútorného boja, v ktorom niet víťaza.

girl in blue sleeveless dressunsplash

Preto ľudia s vážnym vnútorným konfliktom ochorievajú a zomierajú. A namiesto toho, aby čelili konfliktu, nútia sa „odpúšťať“, „chápať“, „nevenovať tomu pozornosť“. Kým sa o vašom vnútornom konflikte nikto nedozvie, neprejavíte reálny hnev voči danému človeku, choroba sa bude prehlbovať.

Lekár jednoducho zakázal pacientom telefonovať. A mohli ich navštevovať iba tí príbuzní, s ktorými mal pacient dobrý vzťah. A ľudia sa zotavovali, poďakovali lekárovi, ktorému bola neskôr udelená Nobelova cena – za rozsiahlu operáciu srdca.