U Košičana našli 8 gramov marihuany. Do väzenia pôjde na 12 a pol roka!

Prechovávanie drôg a omamných látok je v našich končinách trestným činom. Týka sa to aj marihuany, ktorá je v niektorých krajinách sveta legálna a môže sa tak používať na lekárske účely. Našim zákonom sa tak neprispôsobil 26-ročný Róbert z Košíc, u ktorého pri náhodnej razií našli marihuanu a hašiš. Mladík si však zavaril na riadny prúser, keďže sa trestného činu dopustil počas podmienky.

Náhodná razia

V Košickej pivárni pri náhodnej razií našli u Róberta 7,76 gramov marihuany s obsahom THC vyše 20% z čoho sa dá vyrobiť 15 jednorazových dávok. Mladík mal pri sebe aj pol gramu hašiša s koncentráciou 18,5%, ktoré by postačili na výrobu 3 jednorazových dávok. Róberta tak vzali do väzby a obvinili z nedovolenej výroby, držania a obchodovania s omamnými látkami. Trestného činu sa dopustil však v podmienke, ktorá má taktiež spojitosť z minulou drogovou trestnou činnosťou.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pexels.com

 

Dostal vysoký trest

Podľa portálu kosice.korzar.sme.sk sa pred definitívnym rozsudkom konalo hneď niekoľko pojednávaní. Róbert tak počas vyšetrovania odmietol spolupracovať ale koniec koncov sa priznal, že drogy si kúpil deň pred zadržaním za 70€ na košickom sídlisku KVP. Avšak na hlavnom pojednávaní si vinu nepripúšťal no súd mu nakoniec udelil trest odňatia slobody na 12 a pol roka. Trest je vysoký hlavne kvôli faktu, že 26-ročný Košičan mal už zo zákonom v podobnej veci opletačky.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pexels.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “U Košičana našli 8 gramov marihuany. Do väzenia pôjde na 12 a pol roka!”