Vedci potvrdili, že druhé dieťa je neposlušnejšie než prvé a rodičia s tým súhlasia

Ak ste si nekedy všimli, že druhé dieťa je rebelskejšie a neposlušnejšie než váš prvorodenec, je tomu naozaj tak. Nedávne štúdie potvrdili, že druhorodené dieťa je ťažšie zvládateľné, najmä ak je to chlapec. Tvrdia tiež, že poradie narodenia ovplyvňuje osobnosť dieťaťa a jeho život.

Dnes vám pomôžeme ako ľahšie zvládať vaše druhorodené dieťa.

Scientists Confirm That the Second Child Is More Unruly Than the First One, and Parents Agree

V 2005 skupina vedcov z univerzity v Kalifornii, Los Angeles, vedenej Dr. E. Black publikovala štúdiu, ktorej výsledky boli naozaj prekvapivé: druhorodené dieťa je v škole a v práci menej úspešné než jeho starší súrodenec.

Scientists Confirm That the Second Child Is More Unruly Than the First One, and Parents Agree

Výsledok bol naozaj prekvapivý, nakoľko deťom, ktoré podstúpili analýzu, boli poskytnuté rovnaké možnosti vo vzdelávaní. Všetko však vyjasnila štúdia vykonaná ekonómami z Massachusetts Institute of Technology (MIT).

 

Dr. Doyle a jeho tím zistili, že druhorodené deti boli o 40% náchylnejšie k problémom so zákonom než ich starší súrodenci. Týmto potvrdili závery vyvodené ich kolegami o ťažkostiach druhorodených potomkov. Dôvody však nemali nič spoločné so zdravotnými problémami alebo s nižším stupňom vzdelania. Všetko je spôsobené rodičmi a staršími súrodencami.

Po príchode druhorodeného dieťaťa do rodiny, už majú rodičia skúsenosti s prvým dieťaťom a tak druhorodeného strážia oveľa menej. “Prvorodenci majú vzory, ktorými sú dospelí. Druhorodení a deti narodené potom, majú vzory, ktorými sú ich starší súrodenci. “ vysvetlil Dr. Doyle.

Scientists Confirm That the Second Child Is More Unruly Than the First One, and Parents Agree

Odporúča sa preto venovať rovnako pozornosti a energie aj deťom narodeným ako druhé v poradí. Je vhodné tiež kontrolovať vplyv staršieho súrodenca na druhorodeného aby sa z neho nestal problémový jedinec. Nepotláčajte však ich osobnosť.

Zdroj: brightside.me