štvrtok, 13 júna, 2024

Zatiaľ je všetko pod kontrolou. Ak sa stane TOTO, Matovič povolí plošné zatváranie škôl!

Druhá vlna pandémie koronavírusu už nenávratne zasiahla aj Slovensko. Minulý piatok (4. septembra) sme mali na našom území rekordný nárast počtu nakazených od začiatku pandémie (226).

Jedná sa tak o prudký nárast po zjavnom ústupe pandémia, ktorá však neskončila. Opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu stále vydáva minister zdravotníctva, Marek Krajčí, no v nutnosti zakročí aj premiér Igor Matovič.

 

Nenechám Slovensko napospas

Marek Krajčí spoločne s konzíliom odborníkov rokuje o ďalších možných opatreniach s ohľadom na momentálne čísla nakazených.

Matovič však priznáva, že ak dôjde ku kritickému stavu, velenie preberie opäť on. „Skladá mi účty, v momente, ak budem vidieť, že situáciu nezvládajú, tak budem do toho intervenovať, budem sa zaujímať a určite nenechám Slovensko napospas tomu, ak by som videl, že pandemická komisia si zakrýva oči a neprijíma potrebné opatrenia,“ komentoval situácia Matovič v relácii RTVS, Sobotné dialógy. 

 

Iba pod jednou podmienkou

Podľa Igora Matoviča môžu za vysoké čísla práve otvorené hranice a dovolenkárov rozpŕchnutých po celom svete. V krajnom prípade pripustil aj plošné zatváranie škôl no iba pod jednou podmienkou.

Tá spočíva v tom, že ak sa regionálnym hygienikom nepodarí dopátrať kontakty ľudí, ktorí mohli byť s kontakte s osobou, u ktorej bola potvrdená nákaza koronavírusom. No do blízkej budúcnosti sme pripravený na druhú vlnu s ohľadom na zdravotníkov, personál a počet prístrojov na umelú pľúcnu ventiláciu.

https://www.instagram.com/p/CEChrZgJ8aw/

zdroj:rtvs.sk

 

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Prečítaj si aj

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Keď zistia, že je bohatý, chcú sa nasťahovať k synovi: títo rodičia vyvolali diskusiu

Všetci rodičia očakávajú, že jeho deti budú úspešnejšie ako...

Skutočný Príbeh: „Moja matka žiada, aby som otehotnela a dala dieťa sestre – ona nemôže mať deti.“

Keď sa tešíte na svadbu a odpočítavate dni jeden po druhom, myslíte len na to, aký dokonalý bude váš spoločný život so spoločným bytom,...

Svoj byt som si zariadila do socialistického štýlu. Vrátila som sa späť do roku 1986. Susedia ma stále navštevujú

Byt v socialistickom štýle je pre mnohých Slovákov snom aj nočnou morou. Niektorí z nás s takýmto zariadením stále bojujú, najmä keď si ho...

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z nás určite nespája s ničím príjemným. Bohužiaľ, niekedy sa tomu nedá vyhnúť.Ak ste už niekedy...
Verified by MonsterInsights