Zatiaľ je všetko pod kontrolou. Ak sa stane TOTO, Matovič povolí plošné zatváranie škôl!

Druhá vlna pandémie koronavírusu už nenávratne zasiahla aj Slovensko. Minulý piatok (4. septembra) sme mali na našom území rekordný nárast počtu nakazených od začiatku pandémie (226).

Jedná sa tak o prudký nárast po zjavnom ústupe pandémia, ktorá však neskončila. Opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu stále vydáva minister zdravotníctva, Marek Krajčí, no v nutnosti zakročí aj premiér Igor Matovič.

 

Nenechám Slovensko napospas

Marek Krajčí spoločne s konzíliom odborníkov rokuje o ďalších možných opatreniach s ohľadom na momentálne čísla nakazených.

Matovič však priznáva, že ak dôjde ku kritickému stavu, velenie preberie opäť on. „Skladá mi účty, v momente, ak budem vidieť, že situáciu nezvládajú, tak budem do toho intervenovať, budem sa zaujímať a určite nenechám Slovensko napospas tomu, ak by som videl, že pandemická komisia si zakrýva oči a neprijíma potrebné opatrenia,“ komentoval situácia Matovič v relácii RTVS, Sobotné dialógy. 

 

Iba pod jednou podmienkou

Podľa Igora Matoviča môžu za vysoké čísla práve otvorené hranice a dovolenkárov rozpŕchnutých po celom svete. V krajnom prípade pripustil aj plošné zatváranie škôl no iba pod jednou podmienkou.

Tá spočíva v tom, že ak sa regionálnym hygienikom nepodarí dopátrať kontakty ľudí, ktorí mohli byť s kontakte s osobou, u ktorej bola potvrdená nákaza koronavírusom. No do blízkej budúcnosti sme pripravený na druhú vlnu s ohľadom na zdravotníkov, personál a počet prístrojov na umelú pľúcnu ventiláciu.

zdroj:rtvs.sk

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zatiaľ je všetko pod kontrolou. Ak sa stane TOTO, Matovič povolí plošné zatváranie škôl!”