Žena vyhodila šteniatko z trnavskej ubytovne. Pád neprežilo

Ani minulý piatok sa nezaobišiel bez incidentov, ktoré riešili Policajný zbor Slovenskej republiky. Hovorkyňa trnavskej polície, Mária Linkešová, informovala o incidente vyhodenia malého šteniatka z 15-metrov vysokej trnavskej ubytovne na Coburgovej ulici. Polícia prišla na miesto činu krátko po incidente.

Podozrivá osoba bola zadržaná ešte počas piatkovej noci. Polícia na svojej oficiálnej facebookovej stránke informovala o začatí trestného stíhania vo veci prečinu týrania zvierat.

Security Check Required

No Description

Hovorkyňa trnavskej polície dodala, že aktuálne na území Slovenskej republiky platí zákon o skutočnosti, že zviera nie je len vec. Hovorkyňa dodala: ,,Pod týraním zvieraťa sa chápe napríklad nedostatok jedla a pitia, štvanie zvierat proti sebe, opustenie zvieraťa za účelom zbavenia sa ho, spôsobovanie bolesti a podobne.

Osobe môže za takéto konanie hroziť strata slobody až na dva roky.“ Podľa Linkešovej sa môže osoba s opakovaným konaním týrania zvierat dostať za mreže až na dobu jedného až piatich rokov. Týka sa to aj konania na viacerých zvieratách či konania na verejnosti.

Zdroj: policia slovenskej republiky FB  / mpsr.sk