Žena vyhodila šteniatko z trnavskej ubytovne. Pád neprežilo

Ani minulý piatok sa nezaobišiel bez incidentov, ktoré riešili Policajný zbor Slovenskej republiky. Hovorkyňa trnavskej polície, Mária Linkešová, informovala o incidente vyhodenia malého šteniatka z 15-metrov vysokej trnavskej ubytovne na Coburgovej ulici. Polícia prišla na miesto činu krátko po incidente.

Podozrivá osoba bola zadržaná ešte počas piatkovej noci. Polícia na svojej oficiálnej facebookovej stránke informovala o začatí trestného stíhania vo veci prečinu týrania zvierat.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3668185436544985

Hovorkyňa trnavskej polície dodala, že aktuálne na území Slovenskej republiky platí zákon o skutočnosti, že zviera nie je len vec. Hovorkyňa dodala: ,,Pod týraním zvieraťa sa chápe napríklad nedostatok jedla a pitia, štvanie zvierat proti sebe, opustenie zvieraťa za účelom zbavenia sa ho, spôsobovanie bolesti a podobne.

Osobe môže za takéto konanie hroziť strata slobody až na dva roky.“ Podľa Linkešovej sa môže osoba s opakovaným konaním týrania zvierat dostať za mreže až na dobu jedného až piatich rokov. Týka sa to aj konania na viacerých zvieratách či konania na verejnosti.

Zdroj: policia slovenskej republiky FB  / mpsr.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena vyhodila šteniatko z trnavskej ubytovne. Pád neprežilo”