Zomrel známy oscarový český režisér Jiří Menzel

Vo veku 82 rokov zomrel oscarový režisér Jiří Menzel. Na sociálnej sieti to v nedeľu oznámila jeho žena Olga.

„Včera večer doma v našiom náručí tvoje telo opustilo náš pozemský svet. Bolo nám veľkou cťou, že sme ťa mohli odprevadiť na tvojej poslednej ceste, „uviedla Oľga Menzelová na Facebooku.

Menzela v posledných rokoch sužovali zdravotné problémy. Na jeseň roku 2017 bol hospitalizovaný kvôli infekcii mozgu, prekonal operáciu a bol v umelom spánku.

File:Jiří Menzel 2014.jpg - Wikimedia Commons

„Ďakujem za každý deň, ktorý som mohla byť s tebou. Bolo to výnimočné. Děkuju aj za tie ťažké posledné tri roky. Stále si mi pomáhal. Svojou statočnosťou, chuťou, neobyčajnú vôľou do života a humorom, „napísala Menzelová.

Menzel patril k hlavným postavám československej filmovej novej vlny. Za snímku Ostro sledované vlaky, natočený podľa predlohy spisovateľ Bohumila Hrabala, získal v roku 1966 Oscara.

Podľa Hrabalových kníh nakrútil aj ďalšie snímky, napríklad snímka Skřivánci na niti, Postřižiny, Slavnosti snežienok alebo Obsluhoval som anglického kráľa.

zdroj.idnes.cz

titulna foto: wikimedia 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zomrel známy oscarový český režisér Jiří Menzel”