Briti oslávili povolenie na nástup do lietadla tým, že si zložili rúška

Britská skupinka demonštrantov proti „lockdownu“ si odmietla nasadiť rúška počas spiatočného letu z Nemecka, kde sa predtým stretli so svojimi spolubojovníkmi, ktorí sú presvedčení, že pandémia je len jedno veľké klamstvo.

Na sociálnej sieti Twitter následne uverejnili fotografiu bez rúšok, ako oslavu víťazstva nad zamestnancami letiska. Členka skupiny uviedla, že všetky členovia majú lekárske výnimky, ktoré povoľovali nenosenie rúšok.

Ostatní pasažieri si však mysleli svoje.

Mnohí uvádzali, že falošne kašľali a správali sa ako rozmaznaní fagani.  Po kritike na sociálnej sieti sa jedna členka skupiny rozhodla ozrejmiť podrobnejšie skutočnosti.

„Prežili sme stresujúce obdobie na letisku. Jedna kamarátka mala problémy s rezerváciou letu, potom nás zastavili policajti a spýtali sa nás, prečo v termináli nemáme rúška. Neakceptovali naše lekárske potvrdenia o výnimke.

Trojica mladých žien sa spojila s ďalšou britskou skupinkou bez rúšok, v ktorej bol aj akýsi líder, ktorý ich vytiahol z tejto nepríjemnej situácie. Dostali sa na palubu lietadla a takto prišla na svet nepopulárna fotografia.

Skupina sa v Nemecku zúčastnila na „Svetovej aliancie lekárov“, udalosť, na ktorej odborníci v zdravotníctve povedali, že „Covid-19 nie je skutočný.“

Toto napísala žena na svojom Twitteri:

„Odvážni lekári, ktorých je nutné vypočuť. To, čo sa deje, je globálny zločin. Nehanbím sa za to, že som stála proti tyranii.“ Uverejnenie príspevku viedlo k stovkám komentárov. Napríklad: „Už nikdy viac do Nemecka nechoďte.“ Alebo človek, ktorý pracovali na jednotke intenzívnej starostlivosti: „Úprimne dúfam, že tam nikto z vás ani z vašej rodiny neskončí.“

 

Zdroj: metro.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Briti oslávili povolenie na nástup do lietadla tým, že si zložili rúška”