Čas na zmenu: 10 múdrych tipov, ktoré vám pomôžu začať svoj život odznova – a tentoraz správne

Vnesú do vášho života viac jasnosti a pomôžu vám lepšie pochopiť ľudí okolo vás.

woman spreading her armsunsplash

Zákon č. 1: Stávame sa tým, na čo myslíme. Priťahujeme sebe len to, kým sme.

Zákon č. 2: Máte iba dve východiská zo situácie: prijať všetko, čo je, alebo prevziať iniciatívu a zodpovednosť za zmeny. Platíme nielen za naše činy, ale aj nečinnosť.

 

Zákon č. 3: Pamätajte na vzťah medzi vaším telom a emóciami! Bunky reagujú aj na najmenšie psychologické zmeny, ktoré negatívne ovplyvňujú náš imunitný systém.

Zákon č. 4: Osoba, ktorá sa snaží urobiť všetkých šťastnými, je zvyčajne najosamelejšou osobou na svete. V prvom rade sa postarajte o svoje šťastie. Nemali by ste byť zodpovední za šťastie niekoho iného.

Zákon č. 5: Ak priateľstvo trvá viac ako 7 rokov, potom je to skutočné. Priateľstvo, ktoré prejde sedemročným testom, nikdy nesklame! Skutoční priatelia sú zárukou kvalitného a plnohodnotného života.

three men and one woman laughing during daytimeunsplash

Zákon č. 6: Hnev je obranný mechanizmus proti bolesti. Keď je niekto nahnevaný, trpí. Osoba nemôže správne prejaviť svoje negatívne emócie, reaguje preto agresívne. Za hnevom sa skrýva veľa bolesti.

Zákon č. 7: Skutočná láska je rešpektovanie voľby milovanej osoby, aj keď sa rozhodne, že vás opustí.

Zákon č. 8: Vždy si vyberte, čo vás najviac desí – iba vtedy nebudete stáť na mieste.

Zákon č. 9: Muž má tendenciu zabúdať a neodpúšťať, žena naopak – odpúšťať a nezabúdať.

Zákon č. 10: Niekedy musíte prekonať ťažkosti, aby ste pochopili, na koho z vašich blízkych sa môžete spoľahnúť. A niekedy týchto ľudí jednoducho vyhodíte zo svojho života, aby pochopili, aký ste dôležití.

 

Všetko, čo sa nám v živote stane, sa nedeje len tak. Je to niečo, čo nás vždy zmení.

Nemôžeme zmeniť to, čo sa už stalo alebo sa stane, preto sa snažte žiť čo najviac v prítomnosti!

 

grayscale photo of concrete buildingunsplash

Po udalostiach z 11. septembra jedna spoločnosť pozvala preživších zamestnancov spoločnosti, aby diskutovali o hľadaní novej kancelárie. Každý tam porozprával úžasný príbeh o záchrane.

Riaditeľ spoločnosti prežil, pretože jeho syn išiel prvýkrát do škôlky. Jeho zamestnanec nezomrel, pretože v tom čase išiel kúpiť šišky. Jeho kolega neprišiel včas, pretože nezazvonil budík a ďalší meškal na autobus.

Jeden muž nebol schopný naštartovať auto a druhý sa vrátil domov, aby si vzal kľúče od kancelárie. Otca dvoch detí zavolali pre neposlušnosť syna do školy a ďalšiemu človeku neprišiel taxík.

A najpôsobivejší je príbeh muža, ktorý si ráno obul nové topánky. Po ceste do práce sa mu urobil otlak a išiel si do lekárne kúpiť leukoplast. Len vďaka tomu sa mu podarilo prežiť katastrofu obrovských rozmerov.

Preto keď stojíme v dopravnej zápche, nemáme čas bežať k výťahu alebo sa vrátiť domov pre zabudnuté kľúče od kancelárie, vedzte, že vesmír vám dáva vedieť, aby ste boli na danom mieste, v danom čase …

Keď nabudúce zaspíte alebo budete stáť na každom semafore, nebojte sa. Možno vás vesmír zachraňuje!

 

Zdroj: wattpad.com