Druhí by plakali, ale ona sa vždy usmieva. Keď mala jeden rok, rodičia urobili rozhodnutie, ktoré zmenilo život dievčatka

Malá bojovníčka Penny zo Švédska svetu ukázala, čo je v živote naozaj podstatné. Malé dievčatko od narodenia trpí veľmi vzácnou chorobou, ktorá jej spôsobila deformáciu nohy.

Už takmer okamžite po narodení sa jej lekári toto ochorenie snažili zmierniť rôznymi dlahami a špeciálnymi cvičeniami, no všetko bolo bez úspechu a tak jej žiaľ nôžku museli amputovať.

Fibulárne hemimélia, vzácna choroba ktorá každodenne skúša toto krásne usmievavé dievčatko ju trápi od prvé dňa jej života. Dnes má malá Penny už 3 roky a z toho 2 funguje s protézou.

Ked‘ mala Penny jeden rok, lekári dali rodičom na výber. Bud‘ sa jej chorá nôžka amputuje a ona sa naučí bez akýchkoľvek problémov s protézou chodiť a bude žiť normálny život, alebo nebude môcť poriadne chodiť a bude sa trápiť cvičením a dlahami, ktoré jej aj tak nikdy nepomôžu.

Jej rodičom bolo jasné, že aj tak pokročilá lekárska veda, nemá odpoved‘ a riešenie na takúto vzácnu chorobu a tak svoje dievčatko nechceli trápiť. Preto sa rozhodli pre alternatívu amputácie, ktorú lekári odporúčali.

Dievčatko zvládlo amputáciu bez problémov a ked‘ sa jej rany zahojili, naučila sa chodiť s protézou.

Penny dnes behá jedna radosť, nemá žiadné iné problémy a je vzorom pre mnohé iné deti a dospelých. Ak sa nabudúce budete sťažovať na svoje malé nedokonalosti krásy, ako napríklad krivý nos, alebo odstávajúce uši, spomente si na malú Penny, ktorá svoj hendikep berie ako pozitívum a dokonca si protézy ladí so svojím oblečením.