Kotleba si COVID-19 lieči vodkou. Doktorka Bendová mu odkazuje: ,,Alkohol zdravotné problémy nepotláča, naopak, spôsobuje ich.“

Prostredníctvom sociálnej siete sa líder ĽSNS rozhodol prehovoriť o tom, ako si lieči COVID-19, ktorý mu bol diagnostikovaný pred pár dňami. Prostredníctvom krátkeho videa prehovára do duší Slovákom, ktorí vraj nemajú dodržiavať opatrenia, ktoré sú podľa neho psychopatické.

O nakazení informoval v príspevku:

„Keď sme došli na ten gestapácky súd, nič nám nebolo. Postupom času, ako sudkyňa silila to pojednávanie a za každú cenu to potrebovala „sfinišovať“, nedala nám prestávku ani na obed, som upozornil, že mám pocit, že mi stúpa teplota. A naozaj, keď sme to zmerali, bola o dva stupne vyššia, ako na začiatku, ale súd sa neprerušil, boli sme tam do noci.“ O možnej nákaze sa Kotleba dozvedel po tom, čo ko kontaktoval jeho pozitívne testovaný advokát.

 

Aj napriek tomu, že toto ochorenie malo u Mariana Kotlebu zrejme mierny priebeh, práve on, ktorý sa stihol nakaziť, by mal šíriť osvetu a nie takéto klamstvá. Kotleba označil koronavírus za „kráľovnú“, ktorej sa vraj budeme ochvíľu všetci klaňať. Kotleba okrem svojej samoliečby vo videu opisuje aj priebeh jeho choroby.

Kotleba prezradil: „Hneď, ako som pocítil, že som chorý, začal som jesť cesnak a ovocie. Nasadil som bežné vitamíny, lebo teplota stúpala. Bolo to zvláštne, veci, ktoré mi bežne zaberajú, mi teraz nezaberali. Použil som metódy našich predkov, začal som sirup proti kašľu miešať s vodkou.

Do všetkého som pridal vodku.

K tomu som nahodil kúpele v horúcej vani so soľou. Normálne som si dal do vane 3 kilá klasickej jedlej soli každý deň pred spaním. Po troch dňoch som cítil radikálne zlepšenie situácie, až také, že keď som šiel na testy, cítil som sa byť už v pohode.

 Zároveň podotkol, že video vzniklo kvôli obavám jeho fanúšikov. Tí mu kládli najmä otázku, ako sa vlastne cíti. Pre vznik videa mu dal impulz aj jeho známy, lekár z Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici.

Celé video si môžete pozrieť tu:

Ako reakciu na video Mariana Kotlebu bol na facebookovej stránke Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky uverejnený príspevok, v ktorom sa vysvetľuje:

,,Nie, alkohol nelieči choroby, ani Covid-19. Alkohol zdravotné problémy nepotláča, ale ich spôsobuje, znižuje imunitu a zvyšuje zdravotné riziká v prípade nakazenia sa koronavírusom. Nie, alkohol sa neodporúča kombinovať s Bromhexinom ani so žiadnymi inými liekmi, ani v prípade, že vám to pripomína koložvársku kapustu.“
Celé vyjadrenie ohľadom kombinácie liekov a alkoholu bolo uverejnené na stránke Štátneho ústavu na kontrolu liečiv: ,,Tento liek sa používa na uvoľnenie hlienov pri liečbe akútnych a chronických ochorení priedušiek a pľúc spojených s produkciou hustého hlienu. Ani pri Bromhexine, ani pri žiadnom inom lieku nie je vhodná súbežná konzumácia alkoholu.“ Okrem iného sa tam tiež spomína, že alkohol nie je vhodný ani ako prevencia a ani ako liek na akúkoľvek formu COVID-19.
Na obrázku môže byť: text
ŠÚKL Slovákom odkazuje: ,,V prípade potvrdenia ochorenia COVID-19 sa riaďte inštrukciami vášho ošetrujúceho lekára. Bezpríznakový priebeh si zvyčajne nevyžaduje žiadnu liečbu, v prípade príznakov je potrebné zvoliť vhodný liek či už na zníženie horúčky, tlmenie bolesti a podobne.“

Zdroj: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky,