Najťažšia Extrémna premena: 255-kilový Juraj závislý na jedle všetko flákal!

Juraj Kečkéš (43) z Bratislavy vážil na začiatku až 255 kíl čo predstavuje morbídnu obezitu. Okrem mnohých zdravotných problémov spojených z nadváhou trpí Juraj psychickými problémami. Pramení to z toho, že bol odsúdený za usmrtenie spolujazdca pri autonehode pod vplyvom alkoholu. Závislosť na alkohole prekonal za posledný rok s pomocou novej manželky no vyvinula sa u neho iná závislosť – závislosť na jedle. Už neraz mal namále, keď mu hrozila až zástava srdca.

 

Maroš Molnár si vybral Juraja do premien aby mu pomohol schudnúť a pomohol mu pomyselne utiecť hrobárovi z lopaty. Počas bootcampu na pomalších tréningoch  okrem Maroša dozorovali aj lekári. Lekárka, ktorá na Juraja dozerala tvrdí, že jeho životný štýl je v podstate systematická samovražda. No pri odchode z bootcampu vyjadril Juraj obavy z toho, že svoje prejedanie nebude mať pod kontrolou. 

 

Jednoducho to vzdal

To najhoršie sa tak stalo pravdou a mnohokrát sa Maroš ani nutričný poradca s Jurajom spojiť nemohli. Vyhýbal sa komunikácii a neskôr aj priznal, že jedol väčšie porcie. Maroš mu tak odporučí pravidelné sedenia u psychologičky, ktorá prišla na zaujímavé zistenie. Aj keď Juraj o pomoc volá stále má v sebe pocit, že si ju nezaslúži čo je úzko späté s pocitom viny týkajúcom sa spomínanej autonehody. Ide to s ním naozaj dole vodou a nespĺňa jeden cieľ za druhým.

 

Stále ma dvere otvorené

Po začiatku koronakrízy sa Juraj opäť utiahol a Marošovi sa neozýval. Tréner to už nevydržal a išiel Juraja osobne navštíviť a neveril vlastným očiam. Juraj to všetko jednoducho vzdal a dokonca pribral naspäť 16 kíl. Maroš tak nechápe ako ho nemohol nakopnúť fakt, že môže v dôsledku zdravotných problémov hocikedy zomrieť. Preto sa rozhodol, že toto bude jeho posledná návšteva v role trénera. Avšak Jurajovi nechal dvere otvorené no pre zmenu sa musí rozhodnúť sám a sám prísť poprosiť Maroša o pomoc.

 

zdroj: extremnepremeny.markiza.sk / extremnepremeny.markiza.sk / extremnepremeny.markiza.sk / extremnepremeny.markiza.sk