„Dnes som pochovala svojho otca, ktorého zabil COVID“. Slovenka apeluje na ľudí, aby nosili rúška

Pandémia koronavírusu je tu s nami už nejaký ten mesiac spoločne aj s prísnymi opatreniami na zamedzenie jeho šírenia. Práve opatrenie týkajúce sa nosenia rúšok sa v poslednom čase začalo viac-menej ignorovať. Niektorí ľudia sa začali správať nezodpovedne voči svojmu okoliu a rodinám a rúška tak odmietajú nosiť. Na svojom Instagrame zverejnila slovenská bloggerka Michala Grešková smutný príbeh bývalej kolegyne, v ktorom hrá hlavnú rolu nezodpovednosť.

Žiadna chripôčka 

“Dnes som pochovala svojho otca, ktorého zabil COVID 19, všetci doma sme boli chorí, všetkým ľuďom ktorých poznám chcem zanechať len jeden odkaz, noste rúška,” opisuje svoj príbeh. Nebohý otec sa mal nakaziť v kostole, v ktorom spieval. Na omšu prišla aj rodina, ktorá bola v zahraničí a ako jediní v kostole nemali rúško. Nehovoriac o tom, že mali dodržiavať nariadenú karanténu. Zdieľaním svojej smutnej skúsenosti chce šíriť ďalej to, že koronavírus nie je žiadna “chripôčka”.

Noste rúška

“V dedine už mame 78ludí nakazených do týždňa bolo 21 v nemocnici, nakazení sú(starí, mladí, deti), môj otec bol úplne zdravý človek plný života, nemal žiadne iné choroby…mal 72 rokov a predsa ho to zabilo… aj my ostatní z rodiny sme sa nakazili, od otca,” pokračuje. Aj takáto maličkosť dokáže niekomu vziať život a preto všetkých ľudí vyzýva aby nosili rúška. Podľa jej zistení tak ochoreli aj ostatní ľudia zo zboru no tí čo mali rúška neochoreli. Nosenie rúška je naozaj minimum čo môžeme spraviť pre ochranu samých seba a ľudí okolo nás.

 

Nenávisť a zloba

“A ak sa rozhodnete to akýmkoľvek spôsobom spochybňovať v komentároch, berte prosím ohľad na všetkých, ktorých sa to bezprostredne týka, zľahčovanie situácie a ignoracia toho, čo sa tu deje nie je dôkazom toho, že máte triezvy pohľad ale bezohľadné iracionálne hrdinstvo bojovať proti niečomu, čo sa da poraziť len rešpektom, láskou, zodpovednosťou a milým slovom. Lebo nenávisť a zloba je ďaleko horšia ako to, čoho existenciu tu mnohí spochybňujú. SME ĽUDIA, tak sa tak prosím aj správajme,” dodala na záver.

zdroj: instagram 

ilustracnafotka: Pexels.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Dnes som pochovala svojho otca, ktorého zabil COVID“. Slovenka apeluje na ľudí, aby nosili rúška”