Nový Zéland má najlepšie parlamentné zastúpenie LGBTQ + na svete

Nový Zéland prichádza s novými správami. Tentokrát má najsilnejšie zastúpenie poslancov LGBTQ + na svete.

Po víkendových voľbách sa Nový Zéland môže pochváliť najinkluzívnejšou skupinou poslancov, ktorá sa má v 120-miestnom parlamente zvýšiť zo siedmich na predpokladaných 11. Tento počet sa však ešte môže zmeniť, pretože hlasy vrátane tých, ktoré prídu do krajiny zo zámoria poštou alebo tie vo výkone väzby je možné poslať a spočítať do 10 dní po ukončení volieb.

Spojené kráľovstvo45 poslancov zo 650 členov Dolnej snemovne, ktorí sa hlásia k homosexuálnej komunite. To znamená, že jeho zastúpenie v LGBTQ + je 7%. Zatiaľ čo Nový Zéland je v súčasnosti na úrovni 9,16%

Novozélandská Labouristická strana a Strana zelených zvýšili svoje počty LGBTQ + o dva. Na druhej strane, Národná strana nemá vo svojej 35-člennej parlamentnej strane žiadneho takéhoto člena. Je smutné, že myšlienka inkluzivity LGBTQ + sa nepovažuje za životne dôležitú pre všetky strany. Bývalý národný líder Todd Muller v júni uviedol, že podľa News Hub to nebolo na zozname priorít strany.

„Nie je to niečo, na čo sa osobitne zameriavam. Zabezpečovať, aby sme našli niekoho, kto môže alebo nemusí zastupovať LGBTQ+ komunitu,“ uviedol Muller.
Spomínaná Labouristická strana už má významných členov vrátane ministra financií Granta Robertsona a poslankyne Manurewu Louisu Wall. Jeho najnovšími otvorene homosexuálnymi poslancami sú Ayesha Verrall a Shanan Halbert.

Poslanci zelených Jan Logie a Chlöe Swarbrick zvíťazili v znovuzvolení a do strany sa pridali nováčikovia Dr. Elizabeth Kerekere a Ricardo Menéndez.

Zdroj: www.unilad.co.uk