Od pondelka začne na Slovensku lockdown! O detailoch sa ešte rokuje

Z informáciami ako postúpili rokovania ústredného krízového štábu prišla ako prvá TV Joj. Pravdepodobne by mal od budúceho pondelka (26. októbra) začať na Slovensku lockdown. O detailoch sa ešte stále rokuje a všetci budeme o čo si múdrejší až večer. Čo sa týka plánovaného celoplošného testovania je dosť možné, že sa vôbec neuskutoční ale je ešte príliš skoro na unáhlené závery. 

 

 

Testovanie nemá veľký zmysel

Člen krízového štábu, Peter Visolajský ma v tom jasno. Tvrdí, že čakať niekoľko týždňov na testovanie, keď ostane v karanténe aspoň milión ľudí je v podstate zbytočné.

Ak by nastal lockdown bude to podľa neho mať rovnaké následky na ekonomiku ako karanténa každého pozitívneho Slováka alebo tých čo sa odmietli ísť testovať. „Nevidím veľký zmysel, aby sme čakali týždeň – dva na celoštátne testovanie, ktoré nám spraví ten istý efekt ako celonárodný lockdown,“  povedal Visolajský.

Tak ako to bude?

O tom, že testovanie bude možno nakoniec zbytočné polemizuje aj samotný premiér, ktorý s nápadom prišiel. Pre TV Joj minister obrany, Jaroslav Naď, ráno ešte povedal, že možno pôjde aj o kombináciu lockdownu a celoplošného testovania. “Bude to zrejme taký miernejší lockdown a celoplošné testovanie,“ povedal Naď po stretnutí pandemickej komisie. Všetky možnosti teraz musí prerokovať a zvážiť ústredný krízový štáb, ktorý ešte stále rokuje.

zdroj: noviny.sk   /  refresher.sk