Slovenské laboratória lámu rekordy: 2075 nových prípadov. Zatiaľ najvyšší počet testovaných a čísla nakazených opäť rapídne stúpajú!

S príchodom druhej vlny pandémie koronavírusu sa Slovensku zdvihli počty nakazených. Počiatočná panika na začiatku pandémie spôsobená dvojcifernými prírastkami je už dávno preč a na Slovensku zaznamenávame štvorciferný nárast. Každým dňom pribúdajú rekordné čísla nakazených no pre porovnanie s prvou vlnou sa robí aj omnoho viac testov. Tak aká je dnešná bilancia?

 

Opäť sa lámu rekordy

Národné centrum zdravotníckych informácii dnes ohlásili za včerajšok prírastok až 2075 pozitívnych prípadov. Podarilo sa tak otestovať až rekordných 14 010 vzoriek. Pozítivou je ale fakt, že ochorenie Covid-19 už prekonalo ďalších 256 ľudí. V nemocniciach je hospitalizovaných 540 pacientov s podozrením na Covid-19 alebo už potvrdeným koronavírusom. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sa nachádza 176 pacientov a umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje 49 pacientov. Od začiatku pandémie, koronavírus prekonalo už 7 182 ľudí no vyžiadal si aj 71 obetí.

 

Mapa prírastkov podľa okresov

Zdroj: korona.gov.sk