Stop dezinformáciám: Kotlebove video, kde koronavírus lieči vodkou mu Facebook zmazal!

Pred dvoma dňami pridal líder ĽSNS, Marián Kotleba, na svoj Facebook video, kde hovorí o priebehu choroby Covid-19 a ako sa lieči.

Tvrdil, že mu pomohlo miešanie bromhexinu a vodky či kúpanie sa vo vode s kuchynskou soľou. Jeho tvrdenia vyvrátil minister zdravotníctva, Marek Krajčí, a dokonca aj Štátny ústav pre kontrolu liečiv. Jeho dezinformačné video zrušil aj Facebook, ktorý ho po dvoch dňoch odstránil.

“Kam to spejeme priatelia? Kam sa posunuli hranice slobody vyjadrovania a myslenia? Naozaj niekomu tak strašne vadí iný názor na posratú koronu, že sa kvôli tomu mažú videá? Moji voliči aj nevoliči.

Fanúšikovia aj nepriatelia. Obmedzovanie slobody názoru, slobody vyjadrovania aj slobody internetu sa týka nás všetkých. Bez ohľadu na politické tričko či výsledok korona testu. Rozmýšľajte nad tým, ķým ešte nie je neskoro!!!” napísal na svoju oficiálnu stránku Kotleba.

Miešanie liekov proti kašľu spolu s vodkou vo videu nazval “metódami našich predkov”. Štátny ústav pre kontrolu liečiv nepovažuje užívanie akýchkoľvek liekov súbežne s alkohol za vhodnú liečbu.

Zároveň pitie alkoholu pri ochorení Covid-19 môže byť dokonca nebezpečné a podľa ministerstva zdravotníctva znižuje imunitu. Pitie alkoholu tak pred koronavírusom nechráni a ani ho dokonca neničí. Pri liečbe koronavírusu by ste sa mali držať odporúčaní Vášho ošetrujúceho lekára.

 

 

https://refresher.sk/90551-Kotleba-sa-stazuje-Facebook-mu-zmazal-video-o-lieceni-Covidu-19-vodkou?fbclid=IwAR3D6PRpffMiiA-Rljsrgl3uu0EHz95aqln3wsRDBh8RI4mVLrF6AIPnyOA