Stratený psík sa dostal k majiteľom po 4 rokoch. To čo sa však stalo nikto nečakal!

“Pes je najlepším priateľom človeka,” to je príslovie, s ktorým sa stotožňuje snáď každý z nás. Pes je naozaj verným spoločníkom svojho majiteľa, ktorý ho zahŕňa svojou láskou a opaterou.

No niekedy sa stane aj niečo čo si majiteľ zvieraťa ani nechce predstaviť a to, že by sa jeho miláčik niekde stratil. Veľmi zaujímavý príbeh, kde bol stratený psík hlavným aktérom, sa stal v Thajsku.

Spočiatku hladoval

Príbeh Lea začal tým, že ho jeho majitelia zabudli neďaleko čerpacej stanice. Od toho momentu ich tam verný pes čakal dlhé 4 roky! Mnoho ľudí sa mu tak snažilo pomôcť, keďže psík výrazne schudol a bol podvyživený.

Dokonca sa u neho prejavilo aj kožné ochorenie. Ujať sa ho snažila aj 45-ročná Saowalak, ktorá ho prikrmovala. Lea si dokonca vzala aj domov no on stále utiekol na to isté miesto. Svoj boj preto vzdala a Leovi nosila jedlo na miesto, kde čakal na návrat svojich majiteľov.

Gepostet von Anuchit Uncharoen am Donnerstag, 5. September 2019

Gepostet von Anuchit Uncharoen am Donnerstag, 5. September 2019

 

Pomocou sociálnych sietí sa našli majitelia

Zodpovednosť do svojich rúk vzal aj Anuchit Uncharoen, ktorý sa prostredníctvom sociálnych sietí snažil vypátrať psíkových majiteľov. Pridal aj zopár fotiek a spomenul aj to, že Leo na svojich majiteľov čaká už dlhé 4 roky.

Jeho príspevok zdieľalo nespočetné množstvo ľudí a tak sa podarilo nájsť aj majiteľov.

Tí Anuchitovi prezradili, že “Leo” vyzerá ako ich psík BonBon, ktorého stratili pred štyrmi rokmi. Rodina sa psíka snažila hľadať no neúspešne a tak po dlhých rokoch mysleli už na to najhoršie.

 

Zdroj: dogthailand.net

 

Zdroj: dogthailand.net

Nepohol sa z miesta

Keď sa majitelia so strateným BonBonom stretli ani jedna strana neskrývala radosť. No to čo mnoho ľudí prekvapilo bol fakt, že s nimi psík odmietal odísť. Zdalo sa tak, že si zvykol na Saowalak, ktorá ho chodila tie dlhé roky prikrmovať.

Preto sa rodina rozhodla BonBona nechať v jej starostlivosti.

Vzájomne sa tak dohodli, že jej pomôžu s financiami na žrádlo a poplatkami za veterinára. Mnoho ľudí tak bolo prekvapených až zmätených prečo pes nechcel odísť so svojimi majiteľmi. No na druhej strane boli nadšení, že si psík našiel nový domov.

Gepostet von Anuchit Uncharoen am Donnerstag, 5. September 2019

Gepostet von Anuchit Uncharoen am Donnerstag, 5. September 2019

zdroj: boredpabda.com