Tréner Maroš Molnár podal hlavnému hygienikovi pomocnú ruku. Na výzmu mu Ján Mikas odpovedal TAKTO!

Medzi staronové opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu patrí aj uzatváranie prevádzok. Týka sa to napríklad aj fitness centier čo sa jednoznačne nepáči športovcom.

K téme zatvárania fitness centier sa vyjadril aj tréner Maroš Molnár, ktorého poznáte zo šou Extrémne premeny. Tam pomáha obéznym ľuďom schudnúť a nastaviť na zdravý životný štýl. Svoju pomocnú ruku podal aj hlavnému hygienikovi Jánovi Mikasovi. Čuduj sa svete, na jeho ponuku hygienik odpovedal no túto odpoveď nikto nečakal.

„Píšete mi, aby som pána Mikasa zobral do Extrémnych premien. Ale to nemôže vychádzať z vás, musí to chcieť on sám, urobiť premenu. Hlavne by nemal zakazovať šport.

Povzbudzuje imunitu, drží nás sviežich, neupadáme do depresie. Naše deti musia športovať, ak nechceme podporovať obezitu. Ja som otvorený každej výzve. Som odhodlaný pomôcť aj pánovi Mikasovi,“  nechal sa počuť tréner Maroš Molnár. Reagoval tak na najnovšie opatrenia týkajúce sa aj uzavretia fitness centier, ktoré sú v platnosti od minulého štvrtku. 

View this post on Instagram

Ahojte priatelia, dočítajte si tento status prosím do konca…..Vzhľadom na situáciu, ktorá vznikla v bulvárnych médiách, potom ako som sa vyjadril na svojom instagrame. Viem, všetci prežívame teraz náročné časy a neistotu….Áno, dotkne sa nás to všetkých….Reakcia na pána Mikasa nebola absolútne útočná. Som ten, ktorý sa naozaj snaží pomáhať ľuďom, s ich prosbou o pomoc. Na instagrame aj facebooku mi prišli správy, aby som pána Mikasa vyzval do Extrémnych premien od ľudí nielen "svalovcov" – ako to nazvali média, ale aj od bežných ľudí, ku ktorým sa aj ja už dlhšiu dobu prihováram a motivujem ich ku cvičeniu, športu, zdravému životnému štýlu….. Moje vyjadrenie bolo nasledovné: „Píšete mi, aby som pána Mikasa zobral do Extrémnych premien. Ale to nemôže vychádzať z vás, musí to chcieť on sám, urobiť premenu. Hlavne by nemal zakazovať šport. Povzbudzuje imunitu, drží nás sviežich, neupadáme do depresie. Naše deti musia športovať, ak nechceme podporovať obezitu. Ja som otvorený každej výzve. Som odhodlaný pomôcť aj pánovi Mikasovi." Ak som sa pána Mikasa dotkol, ospravedlňujem sa…. Vyjadril som však svoj názor na situáciu,ktorá tu vznikla…. Stojím si za tým, že šport povzbudzuje imunitu, drží nás sviežich, neupadáme do depresie, je prevenciou voči iným vážnym ochoreniam. Tiež som prízvukoval, že každý kto chce sa môže prihlásiť do Extrémnych premien. Idem, teda hľadať riešenia, kedže fitka budú zatvorené…. Lebo to je to na čo, by sme sa tu mali teraz všetci zamerať……Opätovne to bude asi pre mnohých náročné obdobie…. ( finančne, psychicky….) Verím, že si pohyb zaradíme do svojho dňa aj počas tohto obdobia. Zacvičte si, preto doma, online so svojim trénerom, jedzte veľa ovocia a zeleniny, udržujte si svoju myseľ, pracujte na svojej imunite, nezabudnite na čas strávený v prírode na čerstvom vzduchu a najmä zapájajte do týchto aktivít aj svoje deti…. Verím, že k tomu opäť aspoň trošku prispejem ja a možno aj iní tréneri obsahom na sociálnych sieťach. Majte pekný deň. #marosmolnar

A post shared by Maros Molnar | Fitness (@maros_molnar) on

 

Životná zmena?

„Pán hlavný hygienik si váži ponuku pána Maroša Molnára a zvažuje ju.Prísnejšie dočasné opatrenia sa mu navrhovali ťažko, pretože si uvedomuje, že mnohým skomplikujú situáciu, vrátane majiteľov fitnescentier,“ oznámila hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Dáša Račková.

Takúto odpoveď nečakal asi nikto a možno onedlho na obrazovkách televízie Markíza uvidíme premenu nášho hlavného hygienika. “Som ochotný, keď sa pán Mikas rozhodne niečo urobiť, pomôcť mu, poradiť mu alebo mu byť nápomocný.

Ak nemá rád šport, tak mu dokážem, že šport je fakt dobrý a človek si ho vie obľúbiť a nemusí byť vôbec vrcholovým športovcom, aby ho miloval,“ povedal minulý utorok pre Nový Čas tréner Molnár.

zdroj: cas.sk