VIDEO: Gizka Oňová vyzýva ľudí aby sme si na zosnulých zaspomínali doma. Ochránime tak svoje aj zdravie ostatných

Dušičky sa blížia no tohto roku bude tento sviatok v úplne inom duchu. Zákaz vychádzania, ktorý je momentálne v platnosti, zahŕňa aj návštevu cintorína, bez ktorej si len málokto vie predstaviť pamiatku na zosnulých.

Chápe to aj Gizka Oňová (71), ktorá vo videu pre Políciu Slovenskej republiky povedala to najpodstatnejšie. Musíme tak dbať na svoje zdravie ale aj na zdravie iných ľudí a žiť v nádeji, že tieto časy raz pominú.

Man Walking on Green Grass

 

Zdroj: pexels.com

Na úvod spomenula, že už aj v takomto “preddušičkovom” čase sa ľudia schádzajú na cintorínoch, kde pália sviečky alebo ozdobujú hroby. No je presvedčená o tom, že v tejto dobe to nie je vhodné a hlavne pre “staršie ročníky”.

Spomenula aj to, že mnoho ľudí je nezodpovedných a aj napriek tomu cestujú za vzdialenou rodinou do iného mesta a tak Gizka ľudí vyzýva k zodpovednosti. Máme si tak chrániť vlastné zdravie ale aj zdravie ostatných ľudí.

Tealight Candle on Human Palms

Zdroj: pexels.com

 

“Ja si myslím, že zaspomínať si na našich milovaných a na najbližších sa dá aj doma, v pohodlí domova, v bezpečí, pri zapálenej sviečke,” odporúča Gizka Oňová. Preto si tak myslí, že hromadné návštevy cintorínov by sme v nádeji za lepšie časy mali odložiť na druhý rok. “A v nádeji, že táto doba, ktorá priniesla toľko veľa obmedzení sa čoskoro pominie. Jedine nestrácať nádej,” dodala na záver.

Celé video si môžete pozrieť tu:

Gizka radí seniorom

GIZKA RADÍ SENIOROM: NA DUŠIČKY SPOMÍNAJTE NA SVOJICH MILOVANÝCH DOMA

Necestovať, zostať doma, zapáliť sviečku a myslieť na našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Ukážte toto video vašim babkám a dedom.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Nedeľa 18. októbra 2020