Vláda vyhlásila predĺženie zákazu vychádzania: Negatívny test na koronavírus bude slúžiť ako “priepustka”

Obmedzenie pohybu bolo spočiatku ohraničené dátumom 1. november. No na tlačovej konferencii padla aj informácia, že obmedzenia týkajúce sa mierneho lockdownu sa budú rozširovať postupne. Podľa nových informácii tak zákaz vychádzania bude platiť aj od 2. do 8. novembra.

Týždeň po prvom plošnom testovaní sa tak pohyb rovnako obmedzuje od 5-tej hodiny rannej až do 1:00 nasledujúceho dňa. Stanovené výnimky stále platia no dajú sa rozšíriť jednoduchým spôsobom.

 

Kto bude mať voľnosť pohybu?

 „Ľudia, ktorí sa zúčastnia testovania a budú mať potvrdenie o negatívnom výsledku, budú môcť od pondelka žiť relatívne slobodne,“ oznámil na tlačovke premiér Igor Matovič. Zároveň dodal, že ľudia s negatívnym testom tak budú môcť ísť nakupovať aj topánky, čo je momentálne zakázané.

V podstate ak sa preukážete negatívnym PCR testom vykonaným od 29. októbra do 1. novembra, obmedzenia sa na Vás nebudú vzťahovať. Rovnako to platí aj vtedy ak sa preukážete negatívnym výsledkom na certifikáte od Ministerstva zdravotníctva SR, ktorý dostanete od subjektu zapojeného do operácie Spoločná zodpovednosť počas prvého plošného testovania (29.10. – 1.11.).

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vláda vyhlásila predĺženie zákazu vychádzania: Negatívny test na koronavírus bude slúžiť ako “priepustka””