Vznikol nový druh liečby: objatia s priateľskými kravami. Nemôžeme tomu uveriť, ale funguje to!

Nepodceňujte kravy. Mnohí totiž veria, že sú to len hlúpe bylinožravce. Opak je však pravdou. Kravy môžu byť veľmi inteligentné a empatické. Majiteľka farmy Susanna Wullersová prezradila, ako sa tieto zvieratá používajú na terapiu.

Objatie s kravami – spôsob relaxácie

Emily Watkins-bunn

Žena spravuje farmu v meste Naples, neďaleko New Yorku, hoci sama pochádza z Holandska. Tam sa dozvedela o koe knuffelen, myšlienke maznania sa s kravami. Vo svojej rodnej krajine je to populárny jav a zdá sa, že teraz sa z toho v Spojených štátoch stáva trend.

Sue má na farme dve kravy – Bonnie a Belu. Každý k nej môže prísť a spriateliť sa s týmito zvieratami. Samozrejme, nie je to zadarmo. Za hodinovú návštevu musíte zaplatiť 75 dolárov (68 eur). A ich počet je obmedzený: nie viac ako dvakrát denne.

Ako to celé prebieha?

Farma pre horské kone

Každé stretnutie je iné: niektorí ľudia pri kravách radšej sedia, iní s nimi radi hovoria. Mnohí ich objímajú alebo sa s nimi túlia.

Zvieratá nie sú uviazané a nemajú obmedzený priestor na pohyb. Správaním sú veľmi podobné psom:

  • Poznajú svoje mená
  • Majú rady spoločnosť ľudí
  • Po jedle si s radosťou ľahnú a čakajú, že ich niekto pohladká
  • Sú zvedavé a vždy idú zistiť, kde sa niečo deje.

Majiteľka farmy je vždy nablízku. Je to z dôvodu bezpečnosti. Dokáže prečítať reč tela kráv a všimne si, či sú z niečoho rozrušené alebo majú obavy.

Podľa nej existuje na ich tele jedno miesto, ktoré nechcú, aby sa ho ostatní dotýkali. Ide o hornú časť hlavy, kde by mali byť rohy.

Terapeutická „sila“ kráv

Farma pre horské kone

U kráv je telesná teplota vyššia ako u ľudí (asi 38 stupňov) a ich srdcová frekvencia je pomalšia. Tieto vlastnosti z nich robia ideálny spôsob na relaxáciu a uvoľnenie stresu.

Komu to pomáha?

Farma pre horské kone

Táto terapia nenahrádza tradičné medicínske postupy. Ale vďaka nej mnohí ľudia obnovia spojenie s prírodou, komunikujú so zvieratami, upokoja sa a pomáha im to usporiadať si svoje myšlienky.

Sue pripustila, že k nej chodia študenti pred skúškami a unavení ľudia. Krava tiež pomohla jednému dievčaťu zotaviť sa z operácie mozgu. Táto terapia ju podporila, keď mala zlý deň.

Ľudia sa tam smejú, plačú. Prejavuje sa v nich množstvo emócií.

Zaplatili by ste 75 dolárov za posedenie s kravou?