Zamestnanec s Downovým syndrómom pracujúci v McDonald´s odišiel z práce po 32 odpracovaných rokoch

Muž s Downovým syndrómom odišiel zo zamestnania po 32 odpracovaných rokoch. 50-ročný  Russell O´Grady začal pracovať v reštaurácii rýchleho občerstvenia od roku 1986.

V tom čase mal 18 rokov. Vďaka iniciatíve vlády, ktorá sa rozhodla pomôcť ľuďom s mentálnym postihnutím, si Russell našiel prácu v jednom z austrálskych McDonaldov.

Deficit intellect / twitter.com

Počas nasledujúcich 30 rokov pracoval v reštaurácii 3 dni v týždni. Toto o ňom povedal jeho šéf:

„Skutočne mu to pomohlo, má možnosť komunikovať s ľuďmi a umožňujú mu byť súčasťou tejto komunity. Niekedy sa pozerám, ako pracuje. Každý druhý klient tu ostane dlhšie, aby sa s ním mohol porozprávať. Vždy sa usmieva.“

Russell sa stal prvým človekom s Downovým syndrómom, ktorého spoločnosť McDonald prijala do radu svojich zamestnancov.

V 80.rokoch, keď sa dostal do tohto zamestnania, bola spoločnosť zaujatá voči ľuďom s mentálnym postihnutím. V súčasnosti ta už tento problém neexistuje.

themercury.com

„S Russellom som sa už párkrát stretla. Je to veľmi pracovitý mladý človek, ktorý má vždy úsmev na tvári. Gratulujem mu k jeho odchodu do dôchodku a želám mu všetko dobré,“ hovorí pravidelná zákazníčka rýchleho občerstvenia.

Downov syndróm je genetické ochorenie, vrodená chromozomálna abnormalita, pri ktorej je pozorovaný nárast počtu chromozómov u chorého človeka. Po prvýkrát bol Downov syndróm opísaný anglickým pediatrom L. Down v roku 1866.

Narodenie dieťaťa s Downovým syndrómom nesúvisí so životným štýlom, etnickou príslušnosťou či regiónom bydliska rodičov.

Jediným spoľahlivo stanoveným faktorom, ktorý zvyšuje riziko dieťaťa s Downovým syndrómom, je vek matky.

Podľa niektorých správ ajvek otca staršieho ako 42-45 rokov zvyšuje riziko rozvoja Downovho syndrómu u dieťaťa.

themercury.com

Napriek mentálnym obmedzeniam, ľudia s Downovým syndrómom nie sú o nič horší ako tí ostatní.

Aký máte pocit z ľudí s mentálnym postihnutím? Prichádzate k ním do pravidelného kontaktu?