Žena prosí o radu: jej sestra dojčí svoje 5 ročné dieťa a spí s ním v posteli

Význam a dôležitosť dojčenia dnes nie je potrebné nikomu preukazovať. Moderní lekárski odborníci sa zhodujú na tom, že až 6 mesiacov potrebuje dieťa piť výhradne materské mlieko, aby sa normálne vyvíjalo a dostalo potrebné živiny. Potom môžete pridávať príkrmy a pokračovať v dojčení až do 1 roku života dieťaťa. Po uplynutí tejto doby môžete postupne začať s odstavovaním.

Keďže každé dieťa je individuálne a týka sa to aj jeho rodičov, všetky rozhodnutia týkajúce sa dojčenia sú vykonávané na základe momentálnej situácie. Niekedy sa však vyskytujú nezvyčajné prípady, napríklad ako tento, o ktorý sa podelila žena na jednom z internetových fór.

Ženu znepokojuje fakt, že jej sestra stále dojčí svoje 5-ročné dieťa a aby toho nebolo málo, ešte stále s ním spí v jednej posteli. Podľa autorky príspevku je to abnormálny stav a v tomto veku je potrebné takéto fungovanie zastaviť, pretože syn bude čoskoro v prvom ročníku základnej školy. Sestra má na daný problém iný názor a nesúhlasí s jej argumentmi.

Vo väčšine komentárov čitatelia vyjadrili prekvapenie nad takýmito faktami a taktiež sa podelili o svoje skúsenosti s dojčením, kedy sa ho rozhodli ukončiť.

„Môj syn má 6 mesiacov a už je odstavený!“

„Myslím si, že je spoločný spánok vo veku 5 rokov nie je až taký problém ako samotné dojčenie. Je to už príliš dlhá doba.“

„A je to dieťa v poriadku?“

„Dokonca aj spoločné spanie v tomto veku sa mi zdá byť zvláštne.“

A aká by bola vaša odpoveď na danú otázku? Lekári odporúčajú konať výlučne na základe záujmov matky a dieťaťa, pričom by sa nemala venovať pozornosť názorom iných ľudí. No mali by existovať nejaké pravidlá alebo nie?

Vyjadrite svoj názor aj v komentároch na Facebooku.