Aktuálne: Viedňou otriasol teroristický útok na synagógu. Hlásia mŕtvych a polícia je v pohotovosti

Situácia v hlavnom meste Rakúska je mimoriadne neprehľadná a počet obetí sa bude pravdepodobne zvyšovať. Na mieste už zomrel jeden člen rakúskej polície a niekoľko ľudí ostalo zranených. Nakoľko ide o chaotickú situáciu, rôznia sa aj informácie o samotných útočníkoch, po ktorých už pátra polícia. Orgány ľuďom odporúčajú, aby ostali doma a v žiadnom prípade nevychádzali do ulíc.

 

 

Streľba v centre Viedne si vyžiadala niekoľko zranených aj mŕtvych, vrátane jedného policajta, ktorý bojuje o život. Povedal to asi v 22 hodín rakúsky minister vnútra Karl Nehammer v televízii ORF. Podľa neho sa zjavne jedná o terorizmus. Hrozba naďalej trvá, verejnosť by sa podľa neho mala vyhýbať verejným miestam.

Útok sa odohral okolo ôsmej hodiny večer pri synagógy v ulici Seitenstettengasse. Tá sa nachádza v blízkosti stanice metra Schwedenplatz v samom centre rakúskej metropoly. Zatiaľ ale tamojšie úrady nepotvrdili, že práve synagóga bola cieľom útoku. Páchatelia útočili dlhými zbraňami. Policajti hovoria o šiestich miestach činu.

„Znelo to ako petardy,“ vykreslil televíziu ORF očitý svedok, ktorý si neželal byť menovaný. „Potom som si všimol, že sú to výstrely. Videl som človeka, ktorý bežal po ulici Seitenstettengasse a divoko strieľal z automatickej zbrane. Potom zabočil smerom na námestí Schwedenplatz. Ďalej tam divoko strieľal. Potom prišla polícia a strieľala. „Podľa svedkov oslovených serverom oe24.at padlo“ minimálne 50 výstrelov „.