Bol hladný a ukradol hamburger za 2 eurá. Hrozí mu až 15 rokov odňatia slobody!

Miroslav z Martina, ktorý je bez domova sa hladný ponevieral po Žiline. Vošiel do obchodu a do ruksaka si vložil hamburger za 2,20€ a chcel odísť bez platenia. Keď prešiel cez pokladňu, zadržal ho pracovník SBS, ktorý mu z ruksaku vybral ešte stále zabalený hamburger. Hamburger vrátili na predajňu a trestný čin oznámili polícii. Miroslavovi tak teraz hrozí vysoký trest, keďže na Slovensku momentálne stále platí núdzový stav.

 

Miroslavovi hrozí 15 rokov za mrežami za krádež hamburgera.

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Za krádež dvojeurového hamburgeru, ktorý ani nestihol zjesť hrozí Miroslavovi v hornej hranici až 15 ročný trest odňatia slobody. Podľa jeho obhajkyne Anny Šeligovej je to “v rozpore so zdravým rozumom”. V Miroslavov neprospech bol aj fakt, že u 10-krát predtým kradol no nikdy nie cigarety alebo alkohol. Nikdy sa nechcel obohatiť ale kradol iba jedlo v nevyhnutnom rozsahu, keďže sám priznal, že bol iba hladný. Na základe faktu, že ide o recidivistu ho sudca podľa zákona poslal do väzby. 

 

Hamburger, Burger, Barbeque, Bbq, Beef, Bun

Zdroj: pixabay.com

 

„Keby mala pani prezidentka rozhodovať o milosti, tak by mala neskutočne veľa vecí na stole. A myslím, že ak to bude nevyhnutné, pôjdeme aj touto cestou,“ prehlásila Anna Šeligová, obhajkyňa Miroslava. Obhajkyňa však predpokladá, že Ústavný súd upraví zákonný rámec hlavne kvôli tomu aby sa podobné drobnosti posudzovali v základnej trestnej sadzbe.

 

zdroj: tvnoviny.sk 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bol hladný a ukradol hamburger za 2 eurá. Hrozí mu až 15 rokov odňatia slobody!”