Bol hladný a ukradol hamburger za 2 eurá. Hrozí mu až 15 rokov odňatia slobody!

Miroslav z Martina, ktorý je bez domova sa hladný ponevieral po Žiline. Vošiel do obchodu a do ruksaka si vložil hamburger za 2,20€ a chcel odísť bez platenia. Keď prešiel cez pokladňu, zadržal ho pracovník SBS, ktorý mu z ruksaku vybral ešte stále zabalený hamburger. Hamburger vrátili na predajňu a trestný čin oznámili polícii. Miroslavovi tak teraz hrozí vysoký trest, keďže na Slovensku momentálne stále platí núdzový stav.

 

Miroslavovi hrozí 15 rokov za mrežami za krádež hamburgera.

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Za krádež dvojeurového hamburgeru, ktorý ani nestihol zjesť hrozí Miroslavovi v hornej hranici až 15 ročný trest odňatia slobody. Podľa jeho obhajkyne Anny Šeligovej je to “v rozpore so zdravým rozumom”. V Miroslavov neprospech bol aj fakt, že u 10-krát predtým kradol no nikdy nie cigarety alebo alkohol. Nikdy sa nechcel obohatiť ale kradol iba jedlo v nevyhnutnom rozsahu, keďže sám priznal, že bol iba hladný. Na základe faktu, že ide o recidivistu ho sudca podľa zákona poslal do väzby. 

 

Hamburger, Burger, Barbeque, Bbq, Beef, Bun

Zdroj: pixabay.com

 

„Keby mala pani prezidentka rozhodovať o milosti, tak by mala neskutočne veľa vecí na stole. A myslím, že ak to bude nevyhnutné, pôjdeme aj touto cestou,“ prehlásila Anna Šeligová, obhajkyňa Miroslava. Obhajkyňa však predpokladá, že Ústavný súd upraví zákonný rámec hlavne kvôli tomu aby sa podobné drobnosti posudzovali v základnej trestnej sadzbe.

 

zdroj: tvnoviny.sk