Budú sa túto zimu otvárať lyžiarske strediská? Matovič to nepripúšťa, keďže minulú zimu boli zdrojom ohnísk!

S blížiacou sa zimou visí vo vzduchu aj otázka otvárania lyžiarskych stredísk. Mnoho lyžiarov aj majiteľov lyžiarskych stredísk čaká na vyjadrenie či sa majú na sezónu pripraviť či všetko odložiť na klinec. Pre TA3 sa k tejto téme vyjadril aj samotný premiér Igor Matovič no vyhliadky do budúcna však nie sú optimistické.

S rovnakou prognózou pracovali aj majitelia fitness centier, no po dlhom čase mohli svojim klientom otvoriť svoje centrá aj keď iba v obmedzenom množstve. Bude to takto aj pri lyžiarskych strediskách?

„Za súčasnej situácie môžeme iba snívať o tom,“ vyjadril sa premiér s odkazom na súčasný vývoj infikovanosti.

Síce sa nám môže zdať, že čísla klesajú no podľa jeho slov sa to len spomalilo. Ak by sme teda k denným prírastok pripočítali aj výsledky z antigénového testovania, čísla nie sú až tak priaznivé. Dalo by sa teda povedať, že súčasný stav je stabilizovaný či dokonca zmrazený. Otvorenie lyžiarskych stredísk by teda mohlo spustiť lavínu nákazy.

Tohtoročná lyžovačka v nedohľadne

„Za tej situácie sa teraz baviť o tom, že jasné, ideme otvárať lyžiarske strediská, ktoré v podstate boli zdrojom vzplanutia nákazy Covid-19 v Európe počas minulej zimy, by bolo naivné,“ prizvukuje Matovič. Avšak prišiel s jedným povzbudzujúcim návrhom, ktorý vrhá svetlo nádeje pre lyžiarov a majiteľov stredísk.

Tým by podľa premiéra malo byť opätovné pretestovanie Slovákov v decembri ešte pred Vianocami. Takto by sme podľa jeho slov mohli dostať epidemiologickú situáciu opäť pod kontrolu a „buchnúť koronavírus po krížoch“. V takomto prípade by o otvorení stredísk uvažoval no zatiaľ je tohtoročná lyžovačka v nedohľadne.

 

V Jasnej sa už ale začala príprava na sezónu:

Už to začalo… Ideme na to… Zima vitaj, snežíme bomby….

Uverejnil používateľ Priznania a zazitky vlekarov a lanovkarov Piatok 20. novembra 2020