Dobrovoľné očkovanie, ďalšie testovania a zákaz výchadzania v noci. Premiér v rozhovore pre Rádio Expres prezradil ďalšie informácie.

V posledných týždňoch sa opatrenia a nariadenia ohľadom koronavírusu menia ako na bežiacom páse. Čo platilo včera neplatí dnes a ľudia sú mnohokrát neinformovaní či dokonca zmätení. Avšak už skôr bolo avízované aj tretie kolo testovania a predĺženie núdzového stavu. V rozhovore pre Rádio Expres prezradil premiér Igor Matovič čo sa v najbližších týždňoch bude diať, uvádza refresher.sk 

 

Premiér potvrdil, že sa bude konať ďalšie kolo testovania no tento týždeň si všetci ešte oddýchnu. „Ozbrojené sily budú mať oddych. Testovať sa bude až na ten ďalší víkend, s tým, že pôjdeme cielene po ohniskách, kde vyskočilo až nad 1% pozitívnych testov,“ prezradil. Ďalej sa zmienil aj o tom, že od pondelka už nemalo byť potrebné preukazovať sa negatívnym výsledkom testu na Covid-19. Zmena nastane v hodinách zákazu vychádzania. 

 

 

Musí sa zaočkovať aspoň 60% ľudí

„Zavedie sa zákaz vychádzania od 23. do 5. hodiny nasledujúceho dňa. Odkedy to bude platiť ešte nie je jasné, presné opatrenia má v stredu schváliť vláda,“ načrtol premiér. Podľa jeho slov robí minister zdravotníctva všetko čo je v jeho silách a má aj jeho dôveru. Zmienil sa aj o očkovaní, ktoré bude realizovateľné až bude dostupná vakcína s preukázateľnými účinkami s minimálnymi nežiaducimi účinkami. Potvrdil však, že očkovanie nebude povinné pretože inak pri sme presiahli mieru únosnosti.

„Keď sa 60 % ľudí nezaočkuje, tak nám vakcína nepomôže,“  povedal Matovič s tým, že štát musí urobiť počas ďalších mesiacov veľkú kampaň na očkovanie.

 

Close-up View Of Person Holding A Vaccine

Zdroj: pexels.com