Dobrovoľné testovanie podľa neho nemá zmysel. Igor Matovič chce tvrdší lockdown!

Len prednedávnom sme Vám priniesli informáciu o tom, že počas troch decembrových víkendov sa bude konať ďalšie plošné testovanie. Túto správu potvrdil samotný premiér, Igor Matovič, po zasadnutí Ústredného krízového štábu. No konzílium odborníkov mu verejne odkázalo, že odporúčajú iba cielené a pravidelné testovanie rizikových skupín. Plošné testovanie by tak opäť iba zbytočne vyčerpalo sily zdravotníctva, ktoré sú už aj tak na pokraji únosnosti. Igor Matovič tak prišiel s plánom tvrdého lockdownu. Tak ako teraz?

Podľa Denníka N sa premiér Igor Matovič vyjadril, že dobrovoľné testovanie mená zmysel. Hovorí tak na základe toho, že počas posledného testovania sa prišlo otestovať iba 30% ľudí. Ak by tomu bolo aj teraz bolo by to podľa neho neefektívne. „Znova začíname rásť, musíme brzdiť. Nemáme komfort ešte týždeň rokovať,“  povedal Matovič novinárom pred dnešným zasadnutím Ústredného krízového štábu.

 

Matovič tak namiesto dobrovoľného testovania, ktoré by bolo podľa neho z nízkou účasťou neefektívne, preferuje lockdown. Týždne pred Vianocami by sa tak u nás zaviedli oveľa tvrdšie obmedzenia pohybu či služieb aké sú momentálne v iných krajinách Európskej únie či v Spojenom kráľovstve. Richard Sulík dokonca namietal, že zakúpenie testov do druhého decembra by bolo zrealizovateľné iba za predpokladu, že porušia zákon. Matovič mu na to ale zakontroval, že ak to zvládli Štátne hmotné rezervy, zvládne to aj Ministerstvo hospodárstva.

zdroj:refresher.sk