Dôchodcom pre objímanie vytvorili špeciálne rukavice, aby sa chránili

Nie je tajomstvom, že rok 2020 mnoho ľudí na celom svete považuje za mimoriadne náročný a zlý. Od samého začiatku narastal strach z rýchlo sa šíriaceho vírusu COVID-19. Ten sa v priebehu krátkeho času dostal do všetkých oblastí sveta a my sme sa ocitli uprostred globálnej pandémie. Z tohto dôvodu sú stále niektorí ľudia odlúčení od svojich blízkych, ktorí ich nemôžu prísť navštíviť.

textUnsplash

Napriek tomu, že ochorenie môže zaskočiť aj zdravého človeka, najviac ohrozenými skupinami sú ľudia so zníženou imunitou, onkologickým ochorením a osoby vo vyššom veku.

Výnimkou nie sú ani zariadenia pre seniorov, kde sa toto obdobie snažia prežiť najlepšie, ako vedia, hoci dlhé dni samoty, bez rodiny, im určite neprospievajú. Telefonáty a videohovory nikdy nenahradia blízky kontakt a dotyky. Aj to je dôvod, prečo ľudia začali hľadať spôsoby, ako zostať v blízkosti svojich rodičov či starých rodičov a zároveň zabezpečiť, aby sa nikto nenakazil.

woman in brown button up shirt holding white smartphoneUnsplash

Jeden opatrovateľský dom prišiel s neuveriteľným spôsobom, ako opäť spojiť rodiny.

Domy dôchodcov v Hallamshire vo Veľkej Británii prišli s niečím, čo nazývajú „hosťovské kútiky“, ktoré sú ideálne pre rodiny, ktoré sa kvôli koronavírusu spoločensky izolujú.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Hosťovský kútik chráni rodiny prostredníctvom skla, čím sa zabraňuje šíreniu choroboplodných zárodkov.

Avšak použitím rukavíc a slúchadiel sa môžu členovia rodiny konečne po dlhej dobe objať, počuť aj vidieť naživo.

Krásna myšlienka, však?

 

Zdroj: crafty.diply.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dôchodcom pre objímanie vytvorili špeciálne rukavice, aby sa chránili”