Fico tvrdí, že Jankovskú vo väzení mučili a trápili. Podľa Remišovej má Fico strach

Nedeľa patrí tradične politickým diskusiám. Posledná nedeľa priniesla stretnutie Roberta Fica a Veroniky Remišovej na TA3, v ktorej zazneli viaceré nezvyčajné názory a tvrdenia, ktoré vás zaručene prekvapia.

Vicepremiérka a ministerka pre regionálny rozvoj a investície, Veronika Remišová, sa v diskusnej relácii vyjadrila najmä k voľbe generálneho prokurátora, ku koronavírusu, k antigénovým testom a ku tohtotýždňovej výpovedi Moniky Jankovskej.

Okrem toho spomenula aj referendum, ktoré pripravuje Pellegrini po internetovej ankete, ktorá bola podľa mnohých ľudí nefunkčná a jej výsledky sú zavádzajúce. O voľbe generálneho prokurátora sa Remišová vyjadrila ako o verejnej a transparentnej voľbe, ktorá umožní kontrolu poslancov. Robert Fico jej oponoval a tvrdil, že spolitizovanie volieb dokazuje najmä to, že všetci kandidáti sú navrhnutí koalíciou. 

Robert Fico sa na margo výpovede Moniky Jankovskej vyjadril, že aj napriek tomu,

že si jej výpoveď prečítal 100-krát, žiadnu zmienku tam o sebe nenašiel. Remišová však tvrdí, že všetky kauzy sa už blížia k špičkám Smeru a že z Fica hovorí strach. Fico reagoval:

Ja dobre viem, čo som v živote robil a nerobil.“ Fico dokonca Jankovskú obránil a tvrdí, že polícia a prokuratúr ju mučia a psychicky trápia:Monika Jankovská bola nezmyselne mučená a trápená vo väzbe. Vy ste teraz frajeri v koalícii. Fico dodal, že on nemôže za to, čo robila po večeroch nezávisle od neho.

Remišová reagovala na slová lídra Smeru-SD: „Strach, strach, strach. Je to svetový unikát, že máme vo väzbe bývalé vedenie polície aj špeciálneho prokurátora.“ Od Jankovskej sa diskusia presunula k nákupu antigénových testov, ktorý bol podľa Remišovej korektný a v súlade so zákonom. Fico ho však spochybnil. Remišová dodala, že nepredpokladá, že by Slováci museli do Vianoc podstúpiť celoplošné testovanie.

Zdroj: refresher.sk

foto: hlavnydennik.sk