Hrozia im dvojnásobné sankcie: Minister obrany a minister vnútra reagujú na plánovaný nelegálny protest

Počas druhej vlny pandémie koronavírusu sa aj na Slovensku v rámci opatrení pritvrdilo. Zákaz vychádzania a pravidelné testovania občanov Slovenska má pri niektorých ľuďoch však opačný efekt. Takáto cesta k slobodnejšiemu životu sa im nepozdáva a preto chcú proti opatreniam a ľuďom, ktorí ich odsúhlasujú, opäť protestovať.

Najbližší protest sa tak bude konať už budúci utorok (17. novembra), ktorý je aj štátnym sviatkom (Deň boja za slobodu a demokraciu). Tento protest je tak opäť protizákonný, keďže stále platí zákaz zhromažďovania aj fakt, že je v krajine vyhlásený núdzový stav vie protestujúcim dosť priťažiť.

Protest podporil Smer-SD

Protivládny protest by sa mal konať v Bratislave so začiatkom na Hlavnej ulici. Búriaca sa časť ľudu tak chce týmto protestom prejaviť svoj nesúhlas s momentálnymi opatreniami. To čo ste možno nečakali je fakt, že tento protest podporila aj opozičná strana Smer-SD. “My prídeme,” ohlásili vo videu členovia politickej strany, ktorá kedysi tento štát viedla. Takýto hromadný protest by mohol však narobiť viac škody ako úžitku a spôsobiť oveľa väčšie napätie v spoločnosti.

 

 

Majte rozum!

K plánovanému protestu sa vyjadril minister obrany Jaroslav Naď aj minister vnútra Roman Mikulec. ,,Ak bývalí premiéri ,,burcujú“ ľudí, aby nedodržiavali zákon, tak to znamená, že sa veľmi boja,“ povedal na margo videa “smerákov” Jaroslav Naď počas tlačovej konferencie.

Minister vnútra vyzval ľudí, ktorí sa protestu plánujú zúčastniť, aby “mali rozum” a svojim konaním nezhoršovali epidemiologickú situáciu, ktorú tu momentálne máme. Nezabudol ani poznamenať, že vzhľadom k tomu, že je na Slovensku vyhlásený núdzový stav, hrozia protestujúcim dvojnásobné sankcie.