Miliardár daruje 10 miliárd dolárov na boj proti zmene podnebia. Chce zachrániť našu planétu

Jeff Bezos oznámil prvý zo svojich darov určených na boj proti zmene podnebia. Granty dostali vedci a aktivisti, ktorí sa usilujú chrániť našu planétu pre ďalšie generácie.

Generálny riaditeľ spoločnosti Amazon, ktorý je v súčasnosti najbohatším človekom na svete, túto informáciu oznámil na Instagrame. Prvé kolo fincovania zahŕňa 16 organizácií, pričom všetky pracujú na „inovatívnych, ambicióznych a pokrokových riešeniach“.

Bezos napísal:

Posledné mesiace som strávil učením sa od skupiny neuveriteľne inteligentných ľudí. Ich celoživotným cieľom je boj proti zmene podnebia a jej dopadu na komunity po celom svete. Inšpirujem sa tým, čo robia a som nadšený, že im môžem pomôcť rozšíriť sa.

Pokračoval:

Táto suma vo výške 791 miliónov dolárov je iba začiatkom môjho záväzku vo výške 10 miliárd dolárov na financovanie vedcov, aktivistov, mimovládnych organizácií a ďalších. Všetci môžeme chrániť budúcnosť Zeme tým, že teraz urobíme odvážne kroky.

Medzi uvedených príjemcov grantu patria: The Climate and Clean Energy Equity Fund, ClimateWorks Foundation, Dream Corps Green For All, Eden Reforestation Projects, Energy Foundation, Environmental Defense Fund, The Hive Fund for Climate and Gender Justice, and Natural Resources Defense Council.

Medzi ďalšie organizácie, ktoré budú prijímať financovanie, patria: The Nature Conservancy, NDN Collective, Rocky Mountain Institute, Salk Institute for Biological Studies, The Solutions Project, Union of Concerned Scientists, World Resources Institute, and the World Wildlife Fund.

Spoločnosť Bezos prvýkrát oznámila spustenie fondu – Fond Bezos Earth už vo februári tohto roku a zdieľala nasledujúcu správu prostredníctvom Instagramu spolu s obrázkom Planéty Zem.

Zmena podnebia je najväčšou hrozbou pre našu planétu. Chcem pracovať spolu s ostatnými, aby sa rozšírili známe spôsoby a aby sa preskúmali nové spôsoby boja proti devastačnému vplyvu zmeny podnebia na túto planétu, ktorú všetci zdieľame.

Táto globálna iniciatíva bude financovať vedcov, aktivistov, mimovládne organizácie a akékoľvek úsilie, ktoré ponúka skutočnú možnosť pomôcť pri ochrane prírodného sveta.

Môžeme zachrániť Zem. 

Mnohé z týchto organizácií sa poďakovali Bezosovi za jeho štedrosť. World Wildlife Fund (WWF) odhalila, že dostali 100 miliónov dolárov na „využitie sily prírody na stabilizáciu klimatickej krízy“. Finančné prostriedky pomôžu WWF chrániť a rozvíjať nové trhy s morskými riasami, chrániť lesy a ďalšie ekosystémy.

Medzitým Nadácia ClimateWorks získala grant vo výške 50 miliónov dolárov, ktorý pomôže podporiť nákladné vozidlá s nulovými emisiami, prepravu s nulovými emisiami a ekologickú výrobu cementu a ocele.

Zdroj: www.unilad.co.uk 
Zdroj foto: www.unilad.co.uk