Kotleba sa vraj pridá k Ficovi a SNS na prosteste. Spolú chcú odvolať Igora Matoviča

V najbližších dňoch sa na Slovensku uskutoční protest voči vládnym opatreniam, ktorý je organizovaný najmä skupinou Ultras Slovan. Na proteste sa majú zúčastniť aj členovia politickej ĽSNS.

Členovia Ľudovej strany Naše Slovensko povzbudzujú k účasti aj ostatných Slovákov. Prostredníctvom svojej facebookovej stránky, pozýva ľudí na tento protest aj Marian Kotleba. Líder ĽSNS tam okrem iného vyzýva Roberta Fica, aby sa spojili. Podľa Kotlebu je na čase spojiť sily proti premiérovi Igorovi Matovičovi, ktorého má vraj celé Slovensko dosť. 

 

Vo videu Kotleba spomína, že okrem neho sa protestu zúčastní aj  Milan Mazurek a mnoho iných sympatizantov ich strany. Vo videu Kotleba vyzýva predsedu Smeru, Roberta Fica, aby sa k nim pridal. Protest je naplánovaný najmä proti aktuálnym opatreniam, ktoré boli zavedené vládou v boji proti koronavírusu. Kotleba vo videu spomenul:

„Zajtra začína mimoriadna schôdza parlamentu. My sme pripravení dať vám podpisy na odvolanie premiéra Matoviča. Nie je už čas na politické hry.“ Podľa neho je ten správny čas na vytvorenie spolupráce, ktorá dokáže odvolať aktuálneho premiéra Igora Matoviča. Kotleba chce týmto vyjadriť podporu plánovaného odvolania premiéra, ktoré avizoval už aj Robert Fico.

 


Kotleba vyzýva ľudí, aby ich podporili a aby si nenechali pokaziť ešte aj vianočné sviatky. Vo videu povedal: „Slovensko na tom od druhej svetovej vojny nebolo tak zle ako za vlády Igora Matoviča.“ Členovia tejto politickej strany sa rozhodli zúčastniť plánovaného protestu aj napriek minulým incidentom, ktoré boli plné vulgarizmov a agresivity. Posledný protest sa konal pred mesiacom a okrem dospelých sa na ňom zúčastnili aj maloleté deti, ktoré nadávali a kričali hanlivé slová.

Polícia musela proti protestujúcim použiť aj vodné delá či slzný plyn, pretože sa správali mimoriadne agresívne a hádzali zapálené svetlice priamo za bránu úradu vlády. Na základe záberov z tohto protestu sa Polícia SR rozhodla pátrať po ľuďoch, ktorí sa na proteste správali viac než len nevhodne. V prípade dokázania viny môžu byť odsúdení na 12 až 25 rokov.