Lekár zabehol 35 km v rúšku, aby dokázal, že mu to nebráni pri športe

Je zvláštne, že v čase zúriacej pandémie sú ľudia, ktorí naďalej neveria tomuto reálnemu nebezpečenstvu. Ľudia naďalej zanedbávajú nosenie rúšok a nedodržiavajú nariadené opatrenia, čím ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných. Lekári, ktorí sa každý deň ocitajú tvárou v tvár nepriateľovi, sa snažia presvedčiť ľudí, aby nosili aspoň rúška.

Pre mnohých ľudí je kľúčovým argumentom to, že rúško ​​zasahuje do dýchania a napriek všetkému úsiliu lekárov sa tento mýtus stáva čoraz populárnejším. Yorkshirský lekár Tom Lawton sa rozhodol uskutočniť experiment.

Dal si na tvár rúško, oximeter a zabehol 35 kilometrov. Muž sa tak snažil dokázať, že ani pri veľkej záťaži rúško ​​nebráni telu pri prijímaní kyslíka.

„Urobil som to, pretože som počas práce na jednotke intenzívnej starostlivosti videl najhoršie prejavy vírusu. Videl som, že ani mladí ľudia často nemajú šancu proti vírusu bojovať,“ uviedol Lawton.

Počas celej cesty muž pridával príspevky na Twitter, podľa ktorých hladina kyslíka v krvi nikdy neklesla nižšie ako 98%. Ubezpečil tiež, že si ani raz nezložil rúško, aby nejako ovplyvnil výsledok.

„Je zrejmé, že existujú ľudia, ktorí nemôžu nosiť rúška z nejakého dôvodu, ale každý, kto to môže, by to mal dodržiavať. Moje rúško ​​chráni vás, vaše rúško ​​chráni mňa,“ povedal lekár ľuďom.

Je chvályhodné, že sa ľudia snažia bojovať proti mýtom, a ešte viac proti tým veľmi nebezpečným. Ak si však ľudia ani po toľkých mesiacoch nebezpečenstvo neuvedomia, pravdepodobne si to uvedomia, až keď to zažijú na vlastnej koži. No potom už bohužiaľ môže byť neskoro.

 

Zdroj: ofigenno.com