Len 8-ročné dievčatko podstúpilo 52 cyklov chemoterapie a zdolalo rakovinu

Delfína má osem rokov a už od útleho detstva je nútená bojovať proti rakovine. Ide o nevyrovnaný nebezpečný boj, ktorý by nemalo zažiť žiadne dieťa.

Dievča si prešlo chemoterapiou – bola ožarovaná až 52-krát, stokrát absolvovala všetky druhy testov. Onkologické oddelenie bolo jej druhým domovom. Nie každý dospelý človek by dokázal to, čo ona!

Todos Por Delfi / facebook.com

Liečba, ktorej bolo dieťa vystavené, bola dlhá a únavná. Delfína však prežila. Vďaka neuveriteľnej sile, duchu a podpore svojej matky.

Dievča sa stalo obeťou komplikovaného typu rakoviny – Burkittov lymfóm. Môže sa vyvíjať v každom veku, ale najbežnejšie sa vyskytuje u detí a mladých ľudí, najmä u mužov.

Matka mala podozrenie, že niečo nie je v poriadku, keď dievča začalo strácať chuť do jedla, trpelo bolesťami brucha, hnačkami a zvracaním. Okamžite vzala svoju dcéru k lekárovi. Čoskoro si vypočula hroznú diagnózu.

Na zvládnutie strašnej choroby bola Myra, matka dievčatka, nútená opustiť svoju prácu. Bola pri dcére, ktorú prijali do nemocnice del Niño Jesus, nachádzajúcej sa v meste Tucuman v Argentíne.

Todos Por Delfi / facebook.com

Argentínska charitatívna nadácia Flexer, ktorá sa špecializuje na deti s onkologickými chorobami, pomohla pokryť rodinné výdavky.

Zástupcovia fondu vytvorili dievčaťu stránku na Facebooku, kde získalo veľkú podporu od ľudí, ktorým na nej záleží.

„Keď som prvýkrát prišla do nemocnice, myslela som si, že to pre mňa bude ťažké. Postupom času som si zvykla na lekárov aj injekcie. Už ani neplačem, keď mi idú brať krv,“ povedala Delfína.

Trvalo dlho, kým Delfina na svojej stránke oznámila, že úplne porazila rakovinu. Nápis na papieri znel nasledovne: „Vyhrala som nad rakovinou“.

Matka dievčatka sa poďakovala ošetrujúcemu onkológovi a nazvala ho „hrdinom“, ako aj všetkým ľuďom, ktorí počas tohto ťažkého obdobia podporovali ich rodinu.

A hoci je rakovina porazená, dievča je stále pod dohľadom lekárov. Mala dovolené ísť do kina. Jej výber filmu padol na premiéru rozprávky „Leví kráľ“.

Dúfame, že Delfína už nikdy nebude musieť čeliť tejto hroznej diagnóze!