Matovič povedal, že Cigánikovej meno hovorí samo za seba. Poslankyňa vraj klame ako Cigán (iková)

Na kontroverzné tlačové konferencie premiéra SR sme si už všetci zrejme zvykli. Neobišiel sa bez nej ani tento týždeň. Na tohtotýždňovej tlačovej konferencii sa premiér Igor Matovič okrem nových opatrení vyjadril aj k uplynulým celoplošným testovaniam a k dotácii pre štátnu poisťovňu uvádza portál refresher.sk.

Predseda vlády SR si za efektívnosťou dvoch kôl celoplošného testovania naozaj stojí. Argumentuje to klesajúcim počtom nakazených a zlepšujúcim sa vývojom v slovenských nemocniciach. Tento týždeň však oznámil, že koncom novembra sa na Slovensku udeje tretie kolo testovania, pričom bude prebiehať len v niektorých obciach a mestách. Pri tomto testovaní majú pomôcť reštaurácie, kiná či fitnescentrá.

BOJ S PANDÉMIOU POKRAČUJE
Dnes sa v červených okresoch začalo druhé kolo testovania. Podľa doterajších informácií je…

Uverejnil používateľ Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo Sobota 7. novembra 2020

 

Nečakaná situácia nastala pri tom, ako sa premiér vyjadril k stomiliónovej dotácii vlády pre štátnu poisťovňu. Dotáciu spochybňuje okrem mnohých iných poslancov aj Jana Bittó Cigániková, poslankyňa vládnej strany SaS.

Podľa nej je dotácia príkladom zvýhodňovania štátnej inštitúcie. Na svoju obranu sa premiér o poslankyni vyjadril, že je lobistkou súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorú vlastní Penta. Jej útočná reakcia je vraj úmyselná, pretože sama podporuje výlučne záujmy tejto poisťovne. Premiér na záver dodal, že klamstvá Cigánikovej pochádzajú z jej podstaty, pretože klamstvo má dokonca aj v mene.  

Posilňovanie škodlivých stereotypov, používanie rasizmu namiesto argumentu, hrubé osočovanie a pohŕdanie etnickou…

Uverejnil používateľ Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute Streda 11. novembra 2020

 

 

Premiérovú tlačovú konferenciu si všimla aj sama poslankyňa, ktorá na jeho rasistickú poznámku reagovala naozaj primerane, takmer pasívne. Urážku prijala bez ďalšieho spätného útoku. Matovičovu poznámku si však všimli Slováci, ktorí ho za ňu začali kritizovať. K poznámke sa vyjadrila aj mimovládna organizácia, Inštitút ľudských práv, ktorá svoj názor vyjadrila v krátkom príspevku: ,,Premiér dnes  stavil na posilňovanie škodlivých stereotypov, používanie rasizmu namiesto argumentu, hrubé osočovanie a pohŕdanie etnickou menšinou, teda časťou občanov a občianok, ktoré má zastupovať.“

💚🙏 Stačí tak málo, nesúhlasiť s premiérom …

https://jankaciganikova.blog.sme.sk/c/548254/olano-odmieta-platit-za-zdravotnu-starostlivost-poistencov-statu-v-sukromnych-poistovniach.html

Uverejnil používateľ Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo Streda 11. novembra 2020

 

 

 

Bývalý splnomocnenec pre rómske komunity, Ábel Ravasz, sa dokonca vyjadril, že premiér vyjadrením dokázal, ako si váži Rómov v tejto republike – poslankyňa vraj klame ako Cigán(iková). Bývalý splnomocnenec sa na záver opýtal: ,,Takto si váži premiér Rómov v tejto republike, ktorí ho mimochodom volili v nemalom počte?“ Ravasz, spolu so samotnou mimovládnou organizáciou, vyzval premiéra aby sa ospravedlnil poslankyni a všetkým príslušníkom tejto menšiny.

 

CIGÁNIKOVÁ TO VRAJ MÁ V MENE
Premiér Matovič práve povedal na tlačovke na adresu pani poslankyne Cigánikovej, že klame, …

Uverejnil používateľ Ábel Ravasz Streda 11. novembra 2020

zdroj: refresher.sk

foto: Janka Bittó Cigániková