Na extrémistickom proteste, ktorý sa má konať 17. novembra, zasiahne polícia. Na protest pozýva Fico, Danko a aj Kotleba

Len pred pár týždňami, konkrétne 17. októbra, sa v Bratislave konal protest, ktorý bol organizovaný extrémistickou skupinou Ultras Slovan. Protest bol reakciou na opatrenia, ktoré boli zavedené v boji proti koronavírusu. Protest sa žiaľ neniesol v pokojnom duchu a tak musela zasiahnuť polícia, ktorá tam použila dokonca aj vodné delá uvádza portál refresher.sk .

Na proteste sa dokonca zúčastnili aj deti, ktoré vykrikovali vulgárne slová, adresované premiérovi Igorovi Matovičovi. Protestujúci vtedy porušovali usmernenie Úradu verejného zdravotníctva o zákaze zhromažďovania a povinnom nosení rúšok.

Extrémistická skupina, rovnako ako predseda politickej strany ĽSNS a Smer-SD, pozývajú na protesty, ktoré sa majú konať 17. novembra, rovnako v uliciach Bratislavy. Protesty sa majú konať na výročie Dňa boja za slobodu a demokraciu.

Na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom sa má uskutočniť protest, ktorý podporuje dokonca aj politická strana SNS. Nie je však jasné, či ide o rovnaký protest ako organizuje extrémistická skupina Ultras, ktorá plánuje stretnutie na bratislavskej hlavnej stanici.

Roman Mikulec, minister vnútra, sa v dnešnej politickej relácii na Markíze, vyjadril k plánovaným protestom. Podľa neho sa bratislavskí policajti chystajú potlačiť všetky protesty, ktoré sa budú konať v daný deň, bez rozdielu. Minister spomenul aj možnosť zásahu Vojenskej polície, ktorá je vraj lepšie vybavená na zásahy proti chuligánom.

Zdroj: refresher.sk