Nemocnice hlásia plné kapacity: Podľa WHO v Európe zomrie niekto v dôsledku koronavírusu každých 17 sekúnd!

Podľa informácii Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa druhá vlna koronavírusu v Európe začína zmierňovať. Poukazujú tak na ústalenie počtu novonakazených ľudí v hladine 1,8 miliónov prípadov v porovnaní s podleným počtom 2 miliónov.

No aj napriek tomu, že sa počty nových prípadov znižujú, v Európe umrie niekto na koronavírus každých 17 sekúnd, informuje WHO. Čo napomohlo miernemu vychýleniu stúpajúcej krivky?

Zníženie krivky nových prípadov sa podarilo aj v krajinách, ktorých druhá vlna zasiahla z Európy najhoršie. Medzi ne patrí Belgicko, Česká republika a Francúzsko. Podľa regionálneho riaditeľa WHO, Hansa Kluge, je toto síce “malým signálom ale je to aj tak signál”, že sa situácia do istej miery zlepšuje. No aj napriek tomu su kapacity niektorých nemocníc plné.

Podľa Hansa Kluge tak jednotky intenzívnej starostlivosti zaplnené na 95% počas desiatich dní. Vo Švajčiarsku tak hlásia už úplne naplnenie kapacít oddelení JIS.

 

Vývoj počtu nakazených podľa dát WHO

Zdroj: covid19.who.int

 

Vývoj počtu úmrtí podľa dát WHO

Zdroj: covid19.who.int

 

Ľudia nenosia rúška a preto sú lockdowny efektívnejšie

Kluge tak pripisuje znižovanie počtov nakazených práve opatreniam, ktoré jednotlivé vlády zaviedli. Významnú rolu hrali tak lockdowny no Kluge upozorňuje aby sa od takýchto reštrikcií neupúšťalo príliš skoro.

“Často vídame negatívny dopad prirýchleho uvoľnovania [opatrení] po pochopiteľnej vôli zákonodarcov oslobodiť verejnosť od obmedzení. Rovnako často vídame ako veľmi tieto malé politcké víťazstvá sú rýchlo nahradené devastujúcim vplyvom na to, že musia opäť zaviesť opatrenia krátko po tom ako sa uvoľnili,” podotkol Hans Kluge z WHO.

Svetová zdravotnícka organizácia však naďalej verí, že nosenie rúšok by spomedzi tých najjednoduchších metód zamedzenia šírenia koronavírusu, malo veľmi podobný vplyv ako lockdown. Problémom však je že v Európe nosí rúška len zhruba 60% ľudí!

 

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému choroba, chrípka, covid

Zdroj: pexels.com

zdroj: washingtonpost.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nemocnice hlásia plné kapacity: Podľa WHO v Európe zomrie niekto v dôsledku koronavírusu každých 17 sekúnd!”