Podľa Juraja Šeligu (Za ľudí) môže za korupciu súdnictva strana Smer. Ficovi odkázal aby sa šiel sám priznať na políciu!

Po včerajšej výpovedi Moniky Jankovskej, ktorej samotný Robert Fico poďakoval za jej dobre odvedenú prácu vo funkcii štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti. Jej včerajšia výpoveď a priznanie na súde spôsobilo spustenie búrlivých diskusií. K vzniknutej situácii sa vyjadril aj Juraj Šeliga (Za ľudí) a Robertovi Ficovi odkázal aby sa sám priznal na polícii.

Fico sa ju snažil presadiť

„Priznanie je poľahčujúca okolnosť a Monika Jankovská je toho svedkom,“ odkázal Šeliga Ficovi. Sám Šeliga už posledné tri roky poukazuje na skorumpovanosť slovenského súdnictva. Zodpovednosť za túto skutočnosť tak podľa podpredsedu parlamentu nesie donedávna úradujúca strana Smer na čele s Robertom Ficom.

„Za túto korupciu nesie politickú zodpovednosť a dnes už evidentne aj trestnú zodpovednosť strana Smer,“ dodáva Šeliga. Okrem toho, že bývalú štátnu tajomníčku Fico pochválil za jej prácu, ale snažil sa ju “pretlačiť” aj do Súdnej rady. V konečnom dôsledku za stranu Smer kandidovala Jankovská aj do parlamentu.

Navyše jej napojenie na Mariána Kočnera potvrdilo aj približne 5000 uniknutých správ z Threemy na rôzne témy. „Bola to ona, ktorá za ním údajne chodila na Úrad vlády, aby vybavovala veci pre Mariána Kočnera. To, čoho sme svedkami, je os mafie a os zla,“ ozrejmil Šeliga.

 

Podľa Denníka N sa vo výpovedi zadržaného sudcu Vladimíra Sklenku objavilo aj meno Robert Fico. Ten sa mal podľa jeho slov zaujímať o vyriešenie kauzy Eco Invest, ktorá súvisela s ružomberskými papierňami, ktoré vlastní Milan Fiľo. „On sa mu zahryzol do krku a vlastne stále sa ho dopytoval, z čoho bol pán premiér, ako mi Kočner povedal, tiež nervózny,“ odznelo v Sklenkovej výpovedi. Ďalej potvrdil, že o tomto súdnom spore mal Fico s Jankovskou priamo rokovať.

 

 

JANKOVSKÁ SA PRIZNALA!

Po priznaní pani Jankovskej môžeme aj my povedať: „ďakujeme za kus dobrej práce“!

Uverejnil používateľ Juraj Šeliga – Za ľudí Streda 25. novembra 2020

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Podľa Juraja Šeligu (Za ľudí) môže za korupciu súdnictva strana Smer. Ficovi odkázal aby sa šiel sám priznať na políciu!”