Poslanec ĽSNS uvažoval o odchode z parlamentu. Dôvodom mali byť nezhody s jeho kolegami týkajúce sa koronavírusu!

Určite Vám neušla informácia, že včera podpredseda parlamentu Juraj Šeliga vykázal poslancov ĽSNS z parlamentu. Dôvodom bolo to, že sa nechceli preukázať certifikátmi s negatívnym výsledkom. Pri tom niekotrým poslancom spolu s lídrom Mariánom Kotlebom bol koronavírus potvrdení ešte skôr. No nie všetci poslanci ĽSNS sa tomu bránili, medzi nimi bol aj Miroslav Urban, ktorý kvôli nezhodám s kolegami rozmýšľal o odchode z parlamentu uvádza portál refresher.sk .

Nezhody v klube ĽSNS

Primár internej kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku, Miroslav Urban, ktorý je zároveň poslancom ĽSNS čelí rôznym nezhodám so straníckymi kolegami.

Či už je to nosenie rúšok, ktoré odmietajú alebo najnovší incident, keď sa nechceli preukázať negatívnym testom pred vstupom do parlamentu. Sám priznal, že on s preukázaním negatívneho nemá problém a rovnako zastáva iné názory čo sa týka opatrení ako zvyšok klubu. „Rozmýšľam o tom, že opustím národnú radu a vzdám sa mandátu,“ prehlásil exkluzívne pre TV Markíza.

 

Ostáva v parlamente!

No nakoniec tak nespravil ako o tom informovala na svojom Instagrame reportérka TV Markíza Martina Töröková. Podľa jej príspevku si tak Urban odchod z klubu ĽSNS rozmyslel po tom čo sa s kolegami rozprával. „Viete, doprial by som ľuďom, aby naozaj nepočúvali politikov a ich rady. Nech si to naštudujú od skutočných odborníkov. Ja za 20 rokov praxe som nevidel zomrieť pacienta na chrípku, ale na koronavírus som tých pacientov zomierať videl a nie je to teda bohviečo. Vieme, že tá liečba nie je nejaká extra, ale nemáme toho veľmi na výber. Akurát redemsivir plus nejaké imunomodulancie a možno antibiotiká,“ povedal ešte v októbri na margo dezinformácii týkajúcich sa koronavírusu.