ZOMREL kňaz Miroslav Čajka: Vysmieval sa z koronavírusu a nakoniec sa ním aj sám nakazil

Kňaza Miroslava Čajku môžete poznať najmä vďaka jeho statusom, kde spochybňoval koronavírus. Netajil sa ani tým, že podporuje stranu Mariána Kotlebu (ĽSNS), keďže sa objavil aj na ich mítingoch. V októbri sa však koronavírusom, ktorý spochybňoval, nakazil no ani to naplno nepriznal. Včera tak žiaľ chorobe, ktorej neveril, podľahol.

 

“Vážení priatelia, v mene rodiny redemptoristov Vám oznamujem, že dnes pred 17.00 hodinou odišiel do domu nebeského Otca o. Miroslav Čajka, rehoľný kňaz, člen Michalovskej viceprovincie redemptoristov.

 

Ďakujem za modlitby, ktoré ste adresovali Bohu v intencii otca Miroslava Čajku. Prosím o modlitbu za jeho spásu. Ďalšie informácie poskytneme neskôr. Večná mu pamiatka!” oznámil v skupine Chrám Matky ustavičnej pomoci kňaz Daniel Atanáz Mandzák.  

Neveril koronavírusu

Kňaz Miroslav Čajka tak ešte počas leta zdieľal “vtipné” statusy o tom, že koronavírus je tak strašný až sa musíte dať otestovať aby ste vedeli či ho máte. Príznaky koronavírusu ako potenie či lapanie po dychu “vtipne” prirovnal k tomu, keď mužom ženy prezerajú mobil. 19. Októbra tak na svojom profile uverejnil status, kde tvrdí, že má veľmi silný zápaľ pľúc a hrozia mi aj vážne následky.

To, že mu zistili koronavírus, potvrdil deň na to kňaz Daniel Atanáz Mandzák, kde tvrdil, že k silnému zápalu pľúc sa pridal aj Covid-19. No nikdy ani jeden z nich nepriznal, že zápal pľúc bol spôsobený práve koronavírusom.

 

Po jeho smrti sa pod jeho príspevkami začali množiť nenávistné komentáre:

Zdroj: facebook.com/miroslav.cajka.946