20 spôsobov, ktorými vám ľudia ukazujú akí v skutočnosti sú a pritom si to vôbec neuvedomujú

1. Ak váš priateľ hovorí o každom len negatívne, verte, že vy nie ste výnimka.

2. Ak vám niekto povie, že v súčasnosti nehľadá vzťah, verte mu. Jedine ak sa preľakne a práve vy môžete byť tá správna osoba.

3.  Ak sa niekto stará len o to, čo bude mať v životopise, záleží mu iba na tom, ako ho vnímajú ostatní a nie na tom, ako sa cítia.

4. Ak niekto okamžite zavrhne akúkoľvek kritiku bez možnosti akceptovania toho, že je oprávnená, verte že si uvedomuje, že bola na mieste.

5. Ak vás niekto urazí svojim komentárom, ktorý však doplní o smiech a slovo“žartujem“, vedzte že nežartoval.

6. Ak je niekto dobrý, len keď mu to vyhovuje, ide mu iba o vlastné blaho a na okolie „kašle“.

7. Ak niekto vyjde zo svojej komfortnej zóny a ospravedlní sa vám za niečo, čo urobil v minulosti, myslí to úprimne. Jediné, po čom túži je pokoj mysle.

8. Ak sa vám niekto v hneve vyhráža, že vás opustí, ale v pokoji vás uisťuje, že nikam neodchádza, chce vás iba viac zraniť.

9. Ak niekto dokáže byť šťastný aj za iného, ktorému sa v živote darí oveľa viac, je úprimný a za svojim rozhodnutím si stojí.

10. Ak je niekto iracionálne kritický a nepriateľský voči ostatným, po niečom veľmi, naozaj veľmi túži (a je presvedčený, že to nedosiahne).

11. Všímajte si ľudí ako sa správajú v časoch, kedy nič nejde podľa ich predstáv. Vtedy sa ukáže ich pravá tvár.

12. Všímajte si ľudí, ako sa správajú k cudzím ľuďom, najmä k tým, ktorí pre nich nemôžu nič urobiť. Vtedy ukážu rešpekt k iným.

13. Ak niekto opakovane tvrdí, že mu na niečom nezáleží, pravdou je, že mu to vôbec nie je ľahostajné.

14. Ak si niekto robí z iného srandu naozaj nepekným a urážlivým spôsobom, vedzte, že jeho neistoty ho trápia viac než si chce priznať.

15. Ak niekomu poviete, že vás zranil a on to okamžite poprie, je to sebec.

16. Ak niekomu poviete, že vás zranil a jeho to viditeľne rozhodí a ospravedlňuje sa vám, je mu to naozaj ľúto.

17. Ak vám niekto sľúbi že sa zmení, len nech sa už nehneváte, no v skutočnosti sa nezmení absolútne vôbec, vedzte, že k zmene nedôjde až kým na to osoba nebude sama pripravená.

18. Ak niekto svoje urážlivé a drsné komentáre skrýva za čestnosť a úprimnosť, vedzte, že mu chýba dostatok empatie a taktu v komunikácií.

19. Ak niekto neustále strieda priateľov a nedokáže si udržať ani prácu na viac než rok,vedzte, že je na to dôvod.

20. Ak má niekto neustále potrebu vás opravovať a nikdy s vami nesúhlasí, cíti sa vami veľmi ohrozený a snaží sa prejavovať dominanciu.

Zdroj: thoughtcatalog.com