Bývalý minister spravodlivosti sa dovolal tej svojej. Harabin vysúdil od štátu obrovskú sumu!

Podpredseda vlády, predseda Najvyššieho súdu SR, sudca či minister spravodlivosti – tieto funkcie kedysi zastával Štefan Harabin. Dnes sa angažuje hlavne ako právnik a líder mimoparlamentnej politickej strany Vlasť.

Keď kandidoval za prezidenta Slovenskej republiky a neuspel zachoval sa tak, že celé hlasovanie spochybňoval. Tentokrát sa “obul” do ministerstva spravodlivosti, ktorému kedysi šéfoval. Vo svojom spore uspel a prilepší si o obrovskú sumu!

Ešte v roku 2011 potrestal Ústavný súd Štefana Harabina za opakované nevpustenie kontroly ministerstva financií na súd. V disciplinárnom konaní mu tak bol uložený trest, ktorý iniciovala vtedajšia ministerka spravodlivosti, Lucia Žitňanská.

Harabinovi tak zrazili 70% z platu na jeden rok. Harabin tak ministerstvo zažalovať za nezákonné konanie a po rokoch sa konečne dočkal verdiktu v jeho prospech.

Podľa predložených dokumentov tak bol ukrátený o 47 000€ k čomu pridal úroky z ušlej mzdy vo výške 38 000€. Štát teda teraz Štefanovi Harabinovi dlhuje 85 000€!  “

 

zdroj: TREND / hitky.sk