Chcete zaspať za 2 minúty? Trik, ktorý sa používa v americkej armáde sa naučíte aj vy

Vychladená posteľ, úplná tma v izbe, vypnuté mobily, televízory či iné zariadenia, no aj tak potrebujete pomoc s rýchlejším zaspávaním? Vo svete neustáleho stresu, úzkosti a chronickej únavy sú nutné nové opatrenia! Ako rýchlo zaspať, ak sa vám to stále nedarí?

Na túto otázku majú odpoveď členovia americkej armády, ktorí vyriešili problém zaspávania v priebehu niekoľkých minút, dokonca aj pri delových výstreloch.

Tajomstvo rýchleho zaspávania bolo opísané aj v knihe Relax and Win: Championship Performance v roku 1981. Obsahuje 4 jednoduché kroky, ktoré vám nezaberú viac, ako 2 minúty.

Vieme, ako vyzerá dobrá a kvalitný spánok, preto sa s vami radi podelíme o to, ako sa zbaviť nespavosti a zaspať v priebehu 2 minút.

Krok č.1

Ľahnite si na chrbát a položte si hlavu na vankúš. Dýchajte pomaly, hlboko a rytmicky. Uvoľnite všetky svaly tváre! Pocítite, ako sa pokožka hlavy uvoľňuje. Uvoľnite čeľuste, aby ste mali ústa zľahka pootvorené. Uvoľnite svoje žuvacie a tvárové svaly, potom jazyk a pery.

быстро уснуть полезные советы

Krok č.2

Ramená sa snažte zatlačiť čo najnižšie a uvoľnite krčné svaly. Zhlboka sa nadýchnite a pri výdychu uvoľnite všetko napätia z hrudníka a nechajte ho „spadnúť“ do matraca. Uvoľnite pravé predlaktie, potom ruku a prsty. Ak by vám niekto dvihol ruku, mala by spadnúť, akoby ste boli mŕtvi. To isté zopakujte aj s ľavou rukou. Pocítite, ako sa naplníte pocitom tepla a pohodlia.

быстро уснуть способы

Krok č.3

Po uvoľnení hornej časti tela, prejdite plynulo k dolným končatinám. Uvoľnite svaly pravého stehna, lýtka, členku, chodidla a prstov. Urobte to isté aj s ľavou nohou, nezabudnite dýchať hlboko a rovnomerne. Ak zistíte, že niektorú časť tela nedokážete úplne uvoľniť, môžete ju najprv stláčať či napínať a následne uvoľniť.

как быстро уснуть армейский способ

Krok č.4

Po fyzickej relaxácii je čas na vyčistenie mysle. Zastavte tok svojich myšlienok, zabudnite na obavy, sklamanie a problémy. Snažte sa na nič nemyslieť po dobu 10 sekúnd a potom si predstavte nasledovné…

  1. Predstavte si, ako sa kolíšete v kanoe, plávajúcom v pokojných vodách jazera. Okolo nie je nič, okrem čistej modrej oblohy. Sústreďte sa na tento obraz a nedovoľte svojim myšlienkam, aby vás zbytočne znepokojovali.

как быстро уснуть при бессоннице

  1. Predstavte si, ako ležíte v obrovskej hojdacej sieti uprostred tmavej miestnosti.
  1. Po dobu 10 sekúnd si v mysli opakujte nasledujúce slová: „Nemysli, nemysli, nemysli.“ Pokúste sa zbaviť akejkoľvek myšlienky. Dýchajte pomaly a zhlboka. Choďte spať.

Sme radi, že tento trik je aplikovateľný nielen v momentoch nespavosti, ale aj v stresových situáciách, kedy sa potrebujete v krátkom čase uvoľniť a upokojiť.

Uvidíte, že už po niekoľkých týždňoch sa naučíte relaxovať na akomkoľvek mieste, v akejkoľvek situácii a spánok sa stane presne tým, o čom ste vždy snívali.

Ak sa vám páčil náš článok, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!